"Tajna inwazja": Nick Fury znowu w akcji, czyli nowy element Filmowego Uniwersum Marvela

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Tajna inwazja": Nick Fury znowu w akcji, czyli nowy element Filmowego Uniwersum Marvela
Samuel L. Jackson jako Nick Fury w serialu "Tajna inwazja"Foto: mat. prasowe

Odbyły się już pierwsze pokazy początkowych odcinków najnowszego serialu "Tajna inwazja", którego głównym bohaterem jest Nick Fury, były dyrektor tajnej organizacji T.A.R.C.Z.A. To kolejna serialowa produkcja poświęcona poszczególnym postaciom z Filmowego Universum Marvela: wcześniej doczekali się ich m.in. Hawkeye, Loki, Falcon i Zimowy Żołnierz. Jednak przed obejrzeniem "Tajnej inwazji" warto poznać lub przypomnieć sobie wcześniejsze filmy, w których pojawia się Nick Fury.

  • Filmowe Uniwersum Marvela obejmuje już ponad 50 produkcji. Pierwsze filmy – "Iron Man" i "Niesamowity Hulk" – powstały w 2008 roku. Serial "Tajna inwazja" jest zaliczany do piątej generacji dzieł
  • "Tajna inwazja" będzie miała premierę w środę, 21 czerwca, na jednej z platform streamingowych. W serialu wystąpią m.in. Samuel L. Jackson, Martin Freeman, Emilia Clarke, Olivia Coleman, Don Cheadle

Uniwersum Marvela: filmy, seriale, spin-offy

– Disney Studio, a z nim Marvel, który jest odpowiedzialny za ekranizacje bazujące na komiksach Stana Lee, wychowali sobie już kolejne pokolenie widzów, które czeka na kolejne ekranizacje, kolejne ekranowe odsłony. A te z kolei stanowią uzupełnienia, czyli spin-offy, tych dużych realizacji kinowych – mówi filmoznawca Artur Cichmiński. – Dotychczasowe filmy dzielą się na poszczególne fazy: obecnie oglądamy IV fazę, której ostatnią produkcją byli "Strażnicy Galaktyki vol. 3". Ale obok tych filmów bardzo dobrze radzą sobie na jednej z platform streamingowych seriale Marvela, którego bohaterami są poszczególne postacie z filmów: Hawkeye, Loki, Falcon i Zimowy Żołnierz – tłumaczy.

Nick Fury powraca z wakacyjnego resetu

– Tym razem fani czekają na serial, którego bohaterem jest Nick Fury: twórca i dyrektor organizacji T.A.R.C.Z.A., która przestała istnieć w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". W serialu Nick Fury, grany przez Samuela L. Jacksona, wraca z zesłania czy też, jak niektórzy sugerowali, wakacyjnego resetu, by stawić czoła tytułowej tajnej inwazji – wyjaśnia rozmówca Radosława Nałęcza. – Okazuje się bowiem, że takie tajne potyczki są wciąż prowadzone na Ziemi przez nieoficjalne, mocno zakamuflowane organizacje, które powstały w ramach uniwersum Marvela – wskazuje.

Przeczytaj także


Wszystko, co powinno się wiedzieć o Nicku Furym, ale nie ma kogo zapytać

Wobec tego, że filmowe uniwersum Marvela obejmuje już ponad 50 (!) produkcji filmowych i serialowych, osoba "z zewnątrz" może być początkowo lekko zdezorientowana, siadając do oglądania serialu "Tajna inwazja". Co trzeba wiedzieć, co trzeba wcześniej obejrzeć? – Pewnie z marszu może być pewien problem, żeby to ogarnąć i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Nie zapominajmy jednak, że robią to profesjonaliści, którzy tak to wszystko układają, żeby nawet przypadkowy widz tak czy inaczej wkręcił się w tę historię i postaci i zaczął im kibicować – uspokaja Trójkowy ekspert.

Oczywiście najlepiej jest znać wszystkie poprzednie filmy i seriale z czterech faz. – A przynajmniej obejrzeć cztery części "Avengersów", a także pierwszego "Thora" i "Iron Mana", bo Nick Fury się tam pojawia. A w "Avengersach" i w "Kapitanie Ameryce" jest postacią, która spaja całą historię i tam jest największa jego ekspozycja – wylicza. – Dobrze jest wiedzieć, kim on jest, skąd się wziął i dlaczego od pewnego momentu nie przebywa na Ziemi. Polecam też "Kapitan Marvel": tam również postać Fury’ego jest mocno wyeksponowana  i dosyć istotna – dodaje.

TAJNA INWAZJA 2023 Polski zwiastun dubbing PL Serial/YouTube Zwiastuny HD


Posłuchaj

11:57
Nick Fury walczy z nieziemskimi przeciwnikami, czyli kolejny serial Marvela (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: Artur Cichmiński (filmoznawca )
Data emisji: 20.06.2023
Godzina emisji: 13.31, 13.41

pr

Polecane