Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona. Ozdoba: rozmowy odbyły się w dobrej atmosferze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wszystko wskazuje na to, że droga Suwerennej Polski będzie wspólna z drogą Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona. Zapadły polityczne decyzje ws. wspólnego startu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski i Kukiz'15 – donosi piątkowy "Super Express". Najbliższe tygodnie to czas intensywnych rozmów o kształcie list i o nazwiskach poszczególnych kandydatów.

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska, przyznał, że "wszystko wskazuje na to, że droga Suwerennej Polski będzie wspólna z drogą Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach". – Zjednoczona Prawica jest niepodważalną wartością, a po drugiej stronie mamy Donalda Tuska, Schrödera i Pawlaka. Rozmowy odbyły się w dobrej atmosferze – powiedział gość Programu 3 Polskiego Radia.

Zjednoczona Prawica liderem

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zapytała Polaków, kto według nich wygra najbliższe wybory jesienią tego roku i będzie rządził w Polsce37 proc. badanych odpowiedziało, że "Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi sojusznikami", zdaniem 25 proc. badanych jesienią władzę przejmie "Koalicja Obywatelska wraz ze swoimi sojusznikami", a w opinii 38 proc. - "trudno powiedzieć".

Portal wPolityce.pl zwraca też uwagę, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są znacznie bardziej przekonani o sukcesie ich partii (93 proc.) niż wyborcy Koalicji Obywatelskiej (75 proc.).

Czytaj więcej:

Posłuchaj

15:15
Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona. Ozdoba: rozmowy odbyły się w dobrej atmosferze (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Jacek Ozdoba (wiceminister klimatu i środowiska)
Data emisji: 9.06.2023
Godzina emisji: 8.45

dn/pr

Polecane