Kobosko: spora część społeczeństwa jest zmęczona pogłębieniem duopolu PiS i PO

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jako trzecia droga zbudowaliśmy silny blok i mierzymy wysoko w wyborach - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050.

W Warszawie odbył się w niedzielę marsz zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Uczestniczyli w nim, oprócz lidera PO Donalda Tuska, przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych - Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. 

Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050, przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że "jako trzecia droga wzięli udział w marszu 4 czerwca, który połączył ludzi różnych poglądów i partii, ale którzy mają wspólny mianownik - trzeba bronić demokracji i wolności". Polityk zauważył, że marsz 4 czerwca przeszedł ulicami swobodnie i bez zakłóceń.

- Jako trzecia droga zbudowaliśmy silny blok i mierzymy wysoko w wyborach. Mamy ponad cztery miesiące na ciężką pracę, a spora część społeczeństwa jest zmęczona pogłębieniem polaryzacji oraz duopolu PiS i PO - powiedział Kobosko.

Gość Polskiego Radia dodał, że "na każdej demonstracji, także opozycyjnej, pojawiają się skrajne poglądy, ale 4 czerwca była tam tylko garstka wulgarnych haseł". - Jednak żaden marsz wyborów nie wygra - podkreślił przedstawiciel partii Szymona Hołowni.

Posłuchaj

15:01
Wiceszef Polski 2050: spora część społeczeństwa jest zmęczona pogłębieniem duopolu PiS i PO (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Michał Kobosko (wiceprzewodniczący Polski 2050)
Data emisji: 6.06.2023
Godzina emisji: 8.45

dn/gs

Polecane