Podróż z widokiem. Z Przemyśla do Grazu wagonem panoramicznym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podróż z widokiem. Z Przemyśla do Grazu wagonem panoramicznym
Podróż wagonem panoramicznym to nie lada gratka dla miłośników kolei oraz fanów podziwiania krajobrazówFoto: Shutterstock

Nietypowa podróż pociągiem? - Już w te wakacje chętni będą mogli wybrać się z Przemyśla do Grazu w Austrii wyjątkowym składem. Wagon wyposażony w panoramiczne okna pochodzi ze składów szwajcarskich. Jakich emocji dostarczy podróż i co się z nią wiąże? 

Czeskie koleje udostępniają pasażerom nowoczesny, szwajcarski wagon, wyposażony w panoramiczne okna. Jak deklarują miłośnicy podróży koleją, to czynnik, który zmienia przejazd w niezwykłą przygodę. Już w tym miesiącu panoramiczny wagon dołączy do składu pociągu, który kursuje z Grazu do Przemyśla, przez Wiedeń i Brzecław. 

Wsiąść do pociągu 

Wagon panoramiczny ma kursować przez Polskę jedynie w okresie letnim. Wybierając odcinki zalesione lub przebiegające przez tereny bogate w naturę, dajemy sobie szansę na podziwianie pięknych okoliczności przyrody. Żeby delektować się niesamowitym widokiem z okna, powinniśmy kupić bilety w pierwszej klasie. 

Niecodzienna atrakcja już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem wśród fanów kolei i miłośników podróży. Jak podkreślają eksperci, tego typu wagon jest największą atrakcją transeuropejskiego pociągu CEE. We wcześniejszych latach planowano zakup wagonów panoramicznych w Małopolsce, jednak żaden przewoźnik nie zrealizował ostatecznie tego planu.

Posłuchaj

3:04
Przejażdżka z Przemyśla do Graz . Koleją z widokiem panoramicznym (Zapraszamy na weekend/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Podziwianie widoków przez ogromne przeszklenia z pewnością zapewni podróżującym niezapomniane wspomnienia. Pociąg wyposażony w wagon panoramiczny wyjedzie na polskie tory 11 czerwca.

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 2.06.2023
Godziny emisji: 10.40

mat.pras./ zch

Polecane