Lato na biegowo. Jaki się ubrać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lato na biegowo. Jaki się ubrać?
Uprawianie aktywności fizycznej latem wymaga specjalnego ubioru. O czym pamiętać? Foto: Shutterstock

Lato to specyficzny i dość wymagający czas dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Jak się ubrać i o czym pamiętać? 

– Ubieranie się latem ma kilka zasad. Pierwszą z nich jest zakładanie nakrycia głowy. Czepeczka z daszkiem czy opaska powinny towarzyszyć nam na każdym treningu. Do tego warto zabrać okulary słoneczne, które poprawią jakość biegania  radził w Trójce Tomasz Domżalski.

 Wybierzmy też koszulkę techniczną z materiału syntetycznego, a najlepiej z kilku jego rodzajów. To bardzo poprawi nasz komfort. Koszulka będzie przylegająca, przyjemna w odczuciach i funkcjonalna. Spodenki, w zależności od tego, kto co woli. Wybierajmy takie, które przeznaczone są do biegania. Znajda się tam tedy kieszonki, na klucze, telefon i przekąskę. Specjalnie dobrane, będą bardziej komfortowe w trakcie biegu. Ważne są też skarpetki. Nie wybierajmy pierwszych lepszych z szuflady. Postawmy na te przeznaczone do aktywności, uszyte tak, by dobrze dopasowywać się do stopy. Skarpetka, która nie przemieszcza się po bucie w trakcie biegania, gwarantuje nam, że unikniemy otarć, a aktywność będzie samą przyjemnością – zapewniał ekspert w audycji "Biegam, bo lubię". 

Posłuchaj

4:26
Lato na biegowo. Jaki się ubrać? (Biegam, bo lubię/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 1.06.2023
Godzina emisji: 11.17

zch

Polecane