Broń nuklearna na Białorusi. Kowal: Łukaszenka jest po prostu ministrem Putina

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Aleksander Łukaszenka jest po prostu ministrem Putina - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal. Poseł Koalicji Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do podpisanego między Moskwą a Mińskiem porozumienia o rozmieszczeniu na terytorium Białorusi broni nuklearnej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu ministrowie obrony Rosji i Białorusi podpisali porozumienie o rozmieszczeniu na terytorium Białorusi taktycznej broni nuklearnej. Poinformowała o tym rosyjska agencja informacyjna TASS. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział, że przenoszenie elementów taktycznej broni nuklearnej już się zaczęło.

- Dla mnie Aleksander Łukaszenka nie jest dzisiaj suwerennym partnerem. Łukaszenka jest po prostu ministrem Putina. W moich oczach on przyjął dodatkowe głowice jądrowe. Tam już pewnie były, są też w Królewcu, ale generalnie to obniżyło poważnie bezpieczeństwo Polski - stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal.

Komisja ds. wpływów Rosji

Poseł Koalicji Obywatelskiej mówił także o kwestiach zw. z komisją ds. wpływów Rosji. Ocenił, że "jeżeli ktoś realnie chce badać wpływy obce w Polsce, to powinny zrobić to służby, a nie komisje".

Sejm ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 uchwalił 14 kwietnia br. Z inicjatywą jej powołania wyszli w grudniu ub.r. posłowie PiS. Wskazywali, że komisja ma funkcjonować na zasadach podobnych do tych, na jakich działała komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji warszawskiej.

Posłuchaj

14:34
Rozmowa z Pawłem Kowalem, posłem Koalicji Obywatelskiej (Program 3 Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też:

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość:
 Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 
31.05.2023
Godzina emisji: 
8.45

mn/gs

Polecane