Benefis Mariana Kociniaka - zobacz wideo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Benefis Mariana Kociniaka - zobacz wideo
Marian Kociniak Foto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Wczoraj w Trójce odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie. Gościem wieczoru był Marian Kociniak, a benefis prowadzili Artur Andrus i dramaturg Remigiusz Grzela.


Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gośćmi specjalnymi wieczoru były zaprzyjaźnione z pisarzem gwiazdy – znane aktorki: Stanisława Celińska, Ewa Wiśniewska, Barbara Krafftówna, Zofia Czerwińska, Grażyna Barszczewska, Izabela Kuna.

Marian Kociniak związany był m.in. z popularnym cyklem audycji „60 minut na godzinę”, emitowanym na antenie Programu 3 w latach 1974-1981, gdzie wraz z Andrzejem Zaorskim wcielał się w rolę "pirata". Wykonywana przez niego piosenka "Powtórka z rozrywki" od wielu lat rozpoczyna program pod tym samym tytułem na antenie Trójki.

Od ukończenia w 1959 roku studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej przez wiele lat związany był ze stołecznym Teatrem Ateneum. Od 2009 roku współpracuje z Teatrem na Woli w Warszawie.

Aktor zagrał w ponad 30 filmach, m.in. w polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" Tadeusza Chmielewskiego, serialach "Janosik" Jerzego Passendorfera i "Jan Serce" Radosława Piwowarskiego, "Dantonie" i "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy, "Kalipso" Adka Drabińskiego. Występował także w wielu spektaklach telewizyjnych (m.in. w "Pożegnaniu z Marią", "Czekając na Godota", "Igraszkach z diabłem", "Łuku triumfalnym", "Szewcach", "Moskwie-Pietuszkach", "Królu Edypie", "Zdrapce", "Elegii dla jednej pani").

Aktor znany jest ze swojej niechęci do udzielania wywiadów. Prowadzący benefis Remigiusz Grzela – dramaturg, pisarz i poeta – jest autorem pierwszej publikacji na temat Mariana Kociniaka. Książka "Spełniony", wywiad-rzeka, którego aktor udzielił z okazji 50-lecia swojej pracy artystycznej, ukazała się w kwietniu 2010 r.

Aby obejrzeć benefis Mariana Kociniaka wystarczy kliknąć ikonę kamery w boksie "wideo".

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Polecane