Rozgrzewka przed Opolem. Karolina Lizer na żywo w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

ZOBACZ WIDEO: 

Na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu zgarnęła nagrody publiczności, jury oraz ZAiKS-u. Tym razem Karolina Lizer zaśpiewała na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, na kilka dni przed kolejną odsłoną święta polskiej piosenki. Gościnnie wystąpiła także Basia Giewont, która wykonała premierowy utwór "Korale". Przeżyjmy to jeszcze raz! 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Programu Trzeciego Polskiego Radia 

Autorska twórczość Karoliny Lizer inspirowana jest naturą, duchowością oraz muzyką ludową wielu narodów. Klamrą łączącą jej cały repertuar jest słowiański sznyt, poetyckie teksty i przywiązanie artystki do polskiej muzyki, tradycji i języka. Podczas swego pierwszego koncertu w Trójce wokalistka z pewnością sięgnie po "Czystą wodę", czyli utwór, który przyniósł jej wielki sukces na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu. Ze stolicy polskiej piosenki Karolina wyjechała w ubiegłym roku z aż trzema nagrodami: publiczności, jury oraz ZAiKS-u. 

Karolina Lizer ma w dorobku dwa albumy: "Onyks" oraz "Lśniąca. Łąkowe historie". Poza rozwijaniem własnej kariery występuje jako solistka w Ludowym Zespole Artystycznym Promni, śpiewa też w projekcie Abba Orkiestrowo. Stworzyła swój własny spektakl muzyczny "Meshuge", którego premiera odbyła się w sierpniu 2021 roku podczas Festiwalu Singera w Warszawie.

Wokalistce towarzyszyła na scenie Folk Orkiestra w składzie: Mateusz Wachowiak (akordeon), Michał Robak (klarnet, saksofon), Łukasz Biliński (perkusja), Piotr Janiec (tuba), Paweł Stankiewicz (gitara, mandolina), Radosław Mosurek (trąbka, flugelhorn) oraz  Zuzanna Lenkiewicz (chórek).

Gościnnie na Trójkowej scenie zaśpiewała także Basia Giewont. Pochodząca z Zakopanego artystka jest dobrze znana Trójkowej publiczności. Na odbywającym się w 2022 roku 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała ona od stacji nagrodę specjalną przyznawaną najciekawszemu debiutantowi. Kilka miesięcy później, dokładnie 21 grudnia, Basia stanęła na scenie Trójkowego studia, by wraz z Michałem Jurkiewiczem i towarzyszącymi im muzykami dać koncert "Na tęgi mróz…", składający się ze specjalnie zaaranżowanych kolęd i pastorałek. 

Gościem specjalnym koncertu Karoliny Lizer była Basia Giewont, fot. Krzysztof Świeżak Gościem specjalnym koncertu Karoliny Lizer była Basia Giewont, fot. Krzysztof Świeżak

***

Na transmisję koncertu Karoliny Lizer w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprosiliśmy w niedzielę (4 czerwca) od godz. 19.05.  Transmisja koncertu odbywała się na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie trojka.polskieradio.pl. Wydarzenie odbywało się z udziałem publiczności, a zaproszenia można było uzyskać, słuchając Trójki. 

. .

kc/IP

Polecane