Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Prof. Domański: może całkowicie wykluczyć pewne osoby z polityki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o komisji do spraw badania rosyjskich wpływów. Jednocześnie poinformował, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Uzasadniając swoją decyzję, powiedział, że opinia publiczna powinna sama wyrobić sobie zdanie na temat postępowania osób sprawujących ważne funkcje państwowe.

Zdaniem gościa Trójki komisja ds. wpływów rosyjskich jest potrzebna.

- Chodzi o pokazanie skuteczności rosyjskiej polityki. Jest potrzebna także z punktu widzenia tego, że politycy powinni odpowiadać za to, co robią. Powinny być im wytykane błędy, które popełniają, aby tych błędów unikać w przyszłości - podkreślił prof. Henryk Domański. 

Jego zdaniem "gdyby komisja ds. wpływów rosyjskich została powołana kilka lat temu, również spotkałaby się z krytyką - głównie Platformy Obywatelskiej".

- Bo to przede wszystkim ta partia musiałaby się przyznawać do błędu w postaci prowadzenia prorosyjskiej polityki - argumentował profesor. 

Według niego "zeznawanie przed komisją ds. wpływów rosyjskich może w przypadku niektórych polityków skutkować osłabieniem szans na kontynuowanie ich kariery politycznej, a może ich nawet wykluczyć całkowicie z polityki".

Najczęściej czytane

Posłuchaj

8:39
prof. Henryk Domański o komisji ds. badania rosyjskich wpływów (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: prof. Henryk Domański (socjolog)
Data emisji: 29.05.2023
Godzina emisji: 18.10

bartos

Polecane