24. Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
24. Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej
27 maja 2023 r. w godz. 12:00-18:30 na terenie Parku Kępa Potocka wielkie święto sportu - 24. Piknik Olimpijski Foto: PR/PKO

27 maja 2023 r. w godz. 12:00-18:30 na terenie Parku Kępa Potocka wielkie święto sportu - 24. Piknik Olimpijski. Największa Warszawska impreza sportowo-rekreacyjna organizowana cyklicznie już od ponad 20. lat. Radiowa Trójka również będzie obecna na tym wydarzeniu. 

Polskie Radio jest patronem medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego 

Piknik Olimpijski to największa Warszawska impreza sportowo-rekreacyjna organizowana cyklicznie już od ponad 20. lat. Dociera do bardzo szerokiej grupy fanów, kibiców i sympatyków sportu z Polski i ze świata. Corocznie gromadzi około 30 tysięcy uczestników, którzy w ciągu całego dnia rywalizują i biorą aktywny udział w dziesiątkach konkurencji sportowych na terenie parku i wokół Centrum Olimpijskiego PKOl.

Piknik Olimpijski to unikatowa możliwość spotkań z olimpijczykami i medalistami Igrzysk Olimpijskich - corocznie ponad 200. z nich aktywnie uczestniczy w atrakcjach programowych imprezy.

W programie 24. Pikniku znajdzie się wiele atrakcji, konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji i gier. Oferta sportowa Pikniku obejmie blisko 50 stanowisk popularyzujących różnorodne formy ruchu i dyscypliny sportowe, aktywny i prozdrowotny tryb życia a także poprawę sprawności fizycznej, wartości olimpijskie oraz fair play.

W tegorocznej edycji, rok przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, organizatorzy chcą symbolicznie przenieść się z igrzysk w Tokio do Paryża, w którym 26 lipca przyszłego roku zapłonie znicz olimpijski.

Organizatorzy zaplanowali m.in. rowerową sztafetę "od Tokio do Paryża” (rowery elektryczne w siłowniach przez Piknikiem, na scenie w czasie 24. Pikniku – zakończenie wyścigu na Pikniku w przyszłym roku), do pokonania trasa równa odległości pomiędzy Tokio a Paryżem.

Na Pikniku dużo miejsca organizatorzy poświecą także zbliżającym się w tym roku III Igrzyskom Europejskim Kraków-Małopolska 2023. Powstanie strefa poświęcona tym zawodom, przygotowywana przez Komitet Organizacyjny IE, przekazanie ognia pokoju.

Polski Komitet Olimpijski jako główny organizator wraz z partnerami przygotuje ponad 100 różnych atrakcji w 50 strefach sportowych i 10 000 nagród, a 100 polskich medalistów olimpijskich zagwarantuje wyjątkowość tego wydarzenia na skalę światową.

PKOl zaprasza najmłodszych i tych starszych. Piknik Olimpijski nie ma limitu wieku – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonała zabawa w duchu olimpijskim gwarantowana.

Na imprezę nie będzie biletów. 

24. Piknik Olimpijski w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu w sobotę 27 maja. Start imprezy o 12:00, finisz o 18:30.

Czytaj także:


Patroni Medialni


Polecane