Poboży chciałby Kukiza na listach PiS: wartościowe ogniwo w polskiej polityce, człowiek dużej ideowości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poboży chciałby Kukiza na listach PiS: wartościowe ogniwo w polskiej polityce, człowiek dużej ideowości
Gościem najbliższego wydania "Salonu politycznego Trójki" będzie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej PobożyFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

- Paweł Kukiz jest wartościowym ogniwem w polskiej polityce, na pewno człowiekiem dużej ideowości i osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby był jednym z liderów naszych list w najbliższych wyborach - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Poseł Paweł Kukiz poinformował, że najprawdopodobniej w najbliższych wyborach parlamentarnych jego środowisko wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił jednocześnie, że muszą być spełnione ku temu odpowiednie warunki. - Muszą się odbyć dwie bardzo poważne rozmowy z panem prezesem, zwieńczone podpisaniem porozumienia - wtedy będę mógł powiedzieć w stu procentach, że będę startował - mówił polityk. 

"Jeden z ciekawszych polityków"

Do słów lidera Kukiz'15 odniósł się na antenie Programu 3 Polskiego Radia Błażej Poboży. Jak wskazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, "bardzo ucieszyłbym się z formalnego dołączenia Pawła Kukiza do obozu Zjednoczonej Prawicy". - Uważam go nieustannie za jednego z ciekawszych polityków na naszej scenie, który z przebojem wdarł się do politycznej ekstraklasy - ocenił.

- Uważam, że Paweł Kukiz jest wartościowym ogniwem w polskiej polityce, na pewno człowiekiem dużej ideowości i osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby był jednym z liderów naszych list w najbliższych wyborach - podkreślił Poboży. 

Zaznaczył także, że "Kukiz ma pewien pomysł i na swoją obecność w polityce i na pewne reformy społeczne. Ma też taki instynkt społeczny". Wskazując na wspólny start w wyborach, powiedział, że "to dobry pomysł i być może też wypełnienie pewnej drobnej, ale luki, jeśli chodzi o potencjalny elektorat naszego środowiska".


Posłuchaj

15:25
Błażej Poboży: Paweł Kukiz jest wartościowym ogniwem w polskiej polityce (Trójka/Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Maksymilian Maszenda
Gość: Błażej Poboży (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 26.05.2023
Godzina emisji: 8.45


jb

Polecane