Paweł Kukiz: wszystko wskazuje na to, że wystartujemy w wyborach z listy PiS

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Kukiz: wszystko wskazuje na to, że wystartujemy w wyborach z listy PiS
P. Kukiz: wszystko na to wskazuje, że wystartujemy w wyborach z list PiSFoto: Polskie Radio

- PiS to jedyna partia, która była zainteresowana realizacją kilku naszych postulatów. To jest bardziej związek programowy niż koalicja - mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Paweł Kukiz, lider koła parlamentarnego Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia.

Poseł Paweł Kukiz podkreślił, że mowa o postulatach dotyczących sędziów pokoju, ułatwienia odwołania wójta, burmistrza i prezydenta miasta, obniżenia progu frekwencyjnego przy referendach, legalizacji marihuany medycznej, a także kilku ustaw rolnych.

Ponadto poinformował, że najprawdopodobniej w najbliższych wyborach parlamentarnych jego środowisko wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości. Gość Programu 3 Polskiego Radia wskazał jednocześnie, że muszą być spełnione ku temu odpowiednie warunki.

- Muszą się odbyć dwie bardzo poważne rozmowy z panem prezesem, zwieńczone podpisaniem porozumienia - wtedy będę mógł powiedzieć w stu procentach, że będę startował - mówił polityk.

Paweł Kukiz przekazał także, że muszą być spełnione postulaty jego środowiska, między innymi blokowany przez Suwerenną Polskę projekt wprowadzenia instytucji sędziów pokoju. Poseł dodał, że mimo planowanego startu z list PiS, raczej nie widzi szans na wspólny klub sejmowy.

"Tusk i Kosiniak-Kamysz mnie oszukali"

Paweł Kukiz odniósł się również do swoich wypowiedzi z ostatnich dni o liderze Platformy Obywatelskiej.

- Donald Tusk bardzo głośno mówił na początku XXI wieku o konieczności zmian podstaw ustrojowych, czyli o państwie obywatelskim z referendami, z ordynacją większościową w postaci jednomandatowych okręgów wyborczych. Po prostu oszukał mnie, tak samo zresztą jak Władysław Kosiniak-Kamysz i paru innych polityków - zaznaczył Kukiz.

Posłuchaj

11:16
Paweł Kukiz gościem "Trójkowego komentarza dnia" w Programie 3 Polskiego Radia
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Maksymilian Maszenda
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia)
Data emisji: 25.05.2023
Godzina emisji: 18.11

łl, IAR

Polecane