Poland Business Run: największa biegowa impreza charytatywna w Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poland Business Run: największa biegowa impreza charytatywna w Polsce
12. Poland Business Run odbędzie 3 września 2023Foto: mat. prasowe

12. edycja Poland Business Run, największej biegowej imprezy charytatywnej w Polsce, odbędzie się 3 września. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Bieg odbędzie się w dwóch formułach: na miejscu w Krakowie bądź wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii.

  • 12. Poland Business Run odbędzie się 3 września, jednak zapisy trwają jedynie do 31 maja
  • Dzięki środkom z opłat startowych w 12. edycji Poland Business Run, wsparcie otrzymają osoby z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii

Pobiec dla tych, którzy nie mogą biegać

– Już od 12 lat organizujemy, mogę już teraz powiedzieć, największy bieg charytatywny w Polsce: planujemy uczestnictwo 32 tys. biegaczy. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich, żeby się zapisali. Bieg jest 3 września, ale zapisy są do końca maja - zachęca Marek Osika. – Biegamy dla naszych beneficjentów. Naszymi podopiecznymi są osoby z niepełnosprawnością ruchową, osoby po amputacji oraz kobiety po mastektomii – mówi.

Trudna nauka ruchu od nowa

– Jestem beneficjentem tej wspaniałej inicjatywy. Po pierwszym kontakcie z Poland Business Run w niedługim czasie trafiłem na tygodniową rehabilitację. A z takimi sprawami jak rehabilitacja jest w Polsce ogromny problem. Taka osoba jak ja, która była pełna energii, pracowała, spełniała swoje pasje, nagle staje się niepełnosprawna i zderza się ze ścianą – potwierdza Hubert, jeden z podopiecznych fundacji, tegoroczny beneficjent biegu. – W niedługim czasie ściągnęli mnie do siebie do Krakowa, do przychodni rehabilitacyjnej, gdzie jest grupa naprawdę wspaniałych ludzi, którzy znają się na rzeczy. Ludzie tacy jak ja, po amputacji, to jest specyficzny pacjent, do którego trzeba umieć podejść. Trzeba go uczyć na nowo ruchu: wstawania, siadania, chodzenia. To jest właśnie celem i tam, właśnie podczas tego tygodnia udało mi się zrobić! – opowiada.

Przeczytaj także


Posłuchaj

4:48
12. Poland Business Run: kolejny raz zapewnia wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 25.05.2023
Godzina emisji: 11.19

pr

Polecane