Schetyna komentuje odejście Sonika z PO. "Jedność wymaga, by być ze swoją listą na dobre i na złe"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Żałuję, że Bogusław Sonik zdecydował odejść z PO. Elementarna lojalność wymaga, aby być ze swoją listą na dobre i na złe - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna z Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Bogusław Sonik oświadczył na początku maja w radiu RMF FM, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. - Dzisiaj odchodzę z Platformy (...) na pewno takie rozstania po 22 latach są trudne; myślę, że nasze drogi się już ostatecznie rozeszły - mówił i ocenił, że PO skręciła "w lewo".

- Mnie nie wystarcza bycie, tylko korporacją zarządzającą tzw. ciepłą wodą z kranu, natomiast w tym kierunku to idzie, czyli partii, która gromadzi ludzi czy też przyciąga ludzi, którzy chcą mieć tzw. święty spokój (...) zadowolonych z tego, co było, i tych, którzy chcą mieć gwarancję, że będzie tak samo - mówił Sonik.

Grzegorz Schetyna z KO przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że szanuje Sonika, ale to była jego decyzja. - Żałuję, że tak wybrał, bo jego doświadczenie i historia są naprawdę zacne. Elementarna lojalność wymaga, aby być ze swoją listą na dobre i na złe - powiedział Grzegorz Schetyna.

- Jestem do dyspozycji Donalda Tusk, wszystkie ręce na pokład i chce kandydować do Sejmu z Dolnego Śląska, to mój matecznik. Tusk jest liderem opozycji i musimy wszyscy być razem, żeby pokazać siłę - dodał.

Czytaj więcej:

Posłuchaj

15:02
Schetyna komentuje odejście Sonika z PO. "To była jego decyzja" (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 24.05.2023
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane