AgroUnia nie jest już koalicjantem Porozumienia. Jan Strzeżek: nie umieją współpracować

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
AgroUnia nie jest już koalicjantem Porozumienia. Jan Strzeżek: nie umieją współpracować
AgroUnia nie współpracuje już z PorozumieniemFoto: PAP/Tomasz Gzell

– AgoUnia jako radykalne środowisko będzie miała zdecydowanie większy problem w najbliższych wyborach – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Jan Strzeżek z Młodej Polski.

– Z powodu różnic programowych podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy z AgroUnią – poinformowała we wtorek prezes Porozumienia Magdalena Sroka. Na początku lutego lider Porozumienia poinformowała, że otrzymała "zielone światło" od zarządu krajowego partii w sprawie współpracy z AgroUnią i jej liderem – Michałem Kołodziejczakiem. Oba ugrupowania planowały wspólny start w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a ich szefowie zapowiadali powołanie nowej partii politycznej.

Współpraca z AgroUnią

Jan Strzeżek podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia, że koalicja z AgroUnią była powodem jego odejścia z Porozumienia. Powiedział, że jego koledzy i koleżanki zobaczyli dopiero teraz, że z ugrupowaniem Michała Kołodziejczaka nie da się współpracować. 

– AgoUnia jako radykalne środowisko będzie miała zdecydowanie większy problem w najbliższych wyborach. Pokazują, że nie umieją współpracować – ocenił.

Polityk powiedział, że wypowiedzi Michała Kołodziejczaka na pewno nie spowodują, że ktokolwiek będzie chciał z nim współpracować.

Posłuchaj

10:00
Jan Strzeżek m.in. o rozpadzie koalicji Agro Unii i Porozumienia (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Jan Strzeżek (Młoda Polska)
Data emisji: 23.05.2023
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane