Bartek Deryło w Trójce: moja muzyka to podróż w emocjonalne rejony [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Za mną jest już nie tylko debiut, ale też połowa drugiej płyty. Pierwszy singiel z nowego albumu, zatytułowany "Okręt",  ukazał się w listopadzie. To taka podróż w moje emocjonalne rejony. Minęło trochę czasu. Zima za nami, a nowy singiel na horyzoncie. Ta piosenka jest moją reakcją. Opowieścią o tym, że nie mam siły na wszystko, co dzieje się na zewnątrz. Czas na słońce – mówił Bartek Deryło w rozmowie z Tomaszem Żądą. 

Uchodzi za jednego z najciekawszych wokalistów młodego pokolenia. Z tego też powodu w 2021 roku Bartek Deryło został uhonorowany przez Program 3 nagrodą dla najlepszego debiutanta festiwalu w Opolu. Jak od tamtej pory zmieniło się jego życie? Co tworzy i czym nas zaskoczy?

"Nowy dzień"

– Myślę, że dobrze jest się rozwijać. Postanowiłem wyprodukować moje ostatnie utwory. Poszedłem za myślą, że jeśli mam dotrzeć do swoich pierwotnych emocji i myśli, które chcę przekazać, powinienem ubrać je w dźwięki. Zobaczymy, dokąd zaprowadzi mnie ta droga – dodał. 

Bartek Deryło - Okręt

Bartek Deryło pochodzi z Jelcza. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat od gry na skrzypcach. Ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Ten wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista jest uznawany za jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia.

We wrześniu 2021 roku Bartek wystąpił na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonał tam autorski utwór "Burza", za który został uhonorowany nagrodą radiowej Trójki dla najbardziej obiecującego debiutanta. – Czuję się bardzo wyróżniony i czuję dumę, że to właśnie mnie przypada ta nagroda – powiedział wówczas młody artysta.

***

zch

Polecane