Zmarł Andy Rourke z The Smiths

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmarł Andy Rourke z The Smiths
Andy Rourke zmarł w wieku 59 latFoto: shutterstock/piotr.ma

Andy Rourke nie żyje. Były basista grupy The Smiths zmarł na raka trzustki w wieku 59 lat.

Wiadomość o śmierci kolegi z nieistniejącego już zespołu przekazał Johnny Marr. "Przez tych, którzy go znali, Andy zostanie zapamiętany jako życzliwa i piękna dusza, a przez fanów jako wybitnie utalentowany muzyk" – napisał w mediach społecznościowych gitarzysta.

Andy Rourke był częścią kultowej formacji The Smiths od 1982 do 1986 roku. Zagrał na basie na wszystkich czterech studyjnych albumach zespołu: "The Smiths", "Meat Is Murder", "The Queen Is Dead" i "Strangeways, Here We Come". Współtworzył też supergrupę Freebass, wraz z Peterem Hookiem z New Order i Manim ze Stone Roses, natomiast z Dolores O'Riordan (The Cranberries) założyli zespół D.A.R.K., który wydał album "Science Agrees" (2016). Zagrał ponadto gościnnie na płytach takich grup jak The Pretenders czy Killing Joke, a także na solowych albumach Morrisseya.

Były wokalista The Smiths także pożegnał przyjaciela w internecie. "Mam nadzieję, że gdziekolwiek teraz jest Andy, czuje się OK. On nie umrze, dopóki będzie słychać jego muzykę" – napisał Morrissey.

kc

Polecane