Samolot, pociąg, a może prom? Czym na szybki wypad za granicę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Samolot, pociąg, a może prom? Czym na szybki wypad za granicę?
Pociąg może być sensowną alternatywą dla samolotuFoto: Shutterstock/aappp

Chcąc wybrać się na szybki wypad zagraniczny, oprócz samochodu najczęściej wybieramy samolot, jako najszybszy i najwygodniejszy środek transportu. Czasem jednak warto sprawdzić także inne opcje, takie jak np. pociąg czy prom. Oto kilka wskazówek, jak w miarę tanio dotrzeć do kilku ciekawych miejsc w Europie.

Latanie samolotem od dawna przestało kojarzyć się z przyjemnością zarezerwowaną dla bogaczy. Jeśli zależy nam, aby dodatkowo zaoszczędzić na bilecie lotniczym, powinniśmy przestrzegać kilku reguł. Po pierwsze, warto porównać oferty kilku różnych linii lotniczych. Po drugie, należy wybierać loty o mniej popularnych godzinach, na przykład wcześnie rano lub nocą. Ważna jest też pora zakupu samego biletu – statystycznie najtaniej jest podobno we wtorki o godz. 13.30.

Jeśli interesujący nas cel podróży leży nieco bliżej, warto sprawdzić połączenia kolejowe, które często są atrakcyjniejsze od tych lotniczych. Za niewiele ponad sto złotych można dojechać pociągiem z Warszawy do Berlina. Gdy stacją początkową jest Wrocław, podróż do stolicy Niemiec będzie jeszcze tańsza. Do Pragi oraz Budapesztu bez problemu dojedziemy z Krakowa, Katowic czy Przemyśla.

Jeżeli bardziej kuszące wydają nam się lokalizacje na północ od Polski, dobrym pomysłem może okazać się prom. Z Gdańska można nim dopłynąć na przykład do Nynashamn, a z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Z kolei prom ze Świnoujścia zabierze nas do Ystad, skąd już niedaleko na duńską wyspę Bornholm.

Niezależnie od wybranego środka transportu, krótki weekendowy wyjazd może nam pomóc oderwać się od codziennych spraw, poznać nowe, ciekawe miejsca oraz miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi.


Posłuchaj

2:30
Samolot, pociąg, a może prom? Czym na szybki wypad za granicę? (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Autor materiału reporterskiego: Bartosz Bielecki
Data emisji: 19.05.2023
Godziny emisji: 10.42

kc


Polecane