Lenns – poszukiwaczka muzycznej prawdy z tanecznym backgroundem

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Lenns – poszukiwaczka muzycznej prawdy z tanecznym backgroundem
LennsFoto: Magdalena Kleszczyńska

Od dziecka lubiła tańczyć, co dziś przekłada się na jej odczuwanie muzyki na scenie – to jedna z rzeczy, jakich mogliśmy się dowiedzieć z rozmowy z Lenns. Młoda wokalistka była gościem "Serdecznych dźwięków".

"Mam wiele kompozycji, które chcę uwieńczyć wspaniałą płytą" – pisze o sobie Lenns w mediach społecznościowych. Naprawdę nazywa się Ania Kurowska, ale w świecie muzyki ukrywa się pod pseudonimem. Dlaczego nie zdecydowała się na występowanie pod własnym nazwiskiem? – Wydaje mi się, że w sztuce chodzi o to, żeby czasami były pewne niedopowiedzenia, które pobudzają naszą wyobraźnię. Jako artystka staram się dążyć do pełni, jakiejś spójności. Swoje alter ego chcę włączyć w tę całość twórczą – tłumaczyła w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Młoda wokalistka jest wciąż na początku swojej muzycznej drogi, którą podąża niespiesznie, nagrywając intymne utwory utrzymane w klimacie alternatywnego popu. Jak zapewnia, nie stara się za wszelką cenę trafić do masowej publiczności. – Czasami im mniej walczymy, im mniej chcemy coś udowodnić, tym lepiej nam to wychodzi. Zaczynamy po prostu płynąć z tym, co jest z nami zgodne i naturalne. Wydaje mi się, że na tym polega prawdziwa sztuka.

Tańcząca od kołyski

W "Serdecznych dźwiękach" Lenns opowiadała też o początkach swojej artystycznej drogi, sięgających najmłodszych lat. – Od początku byłam "muzycznym" dzieckiem. Zawsze uwielbiałam tańczyć, rodzice zapisali mnie na taniec i tam mogłam wyładować tę swoją muzykalność i energię. Nauczyłam się też lepszego poczucia rytmu – mówiła artystka.

– Bardzo się cieszę, że miałam taką taneczną drogę, bo wzbudziła ona we mnie troszeczkę inną percepcję muzycznego świata. Poszłam w świat wyobraźni, czucia całą sobą, całym ciałem, co teraz bardzo przekłada się na moje występy – stwierdziła Lenns. 

Lista utworów:

 1. Męskie Granie Orkiestra 2019 (wokal: Igor Walaszek) – "Wspomnienie"
 2. Lenns – "Kawałek miejsca"
 3. Kaśka Sochacka – "Niebo było różowe"
 4. Jungle – "Heavy, California"
 5. Lianne La Havas – "Green & Gold"
 6. Lenns – "Instagram"
 7. Yebba – "Louie Bag (Live at Electric Lady)"
 8. Rafał Brzozowski & Matt Dusk – "Medytacje wiejskiego listonosza"
 9. Sugar Sugar – "Déjà Vu"

Posłuchaj

50:49
Lenns – zdolna wokalistka z tanecznym backgroundem (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 17.05.2023
Godzina emisji: 23.05

kc

Polecane