Danuta Błażejczyk: czerpię z życia pełnymi garściami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Danuta Błażejczyk: czerpię z życia pełnymi garściami
Danuta BłażejczykFoto: mat. prasowe

Mówi się, że jej znakiem rozpoznawczym są uśmiech, życzliwość i ruda grzywa pięknych włosów. Danuta Błażejczyk na scenie muzycznej jest obecna już od wielu lat, ma też spory zbiór przeróżnych nagród i wyróżnień. W tym roku świętuje kolejne "okrągłe" urodziny. W rozmowie z Anną Popek mówiła m.in. o swoich planach na przyszłość.

Już na początku rozmowy artystka przyznała, że jest w znakomitym humorze. – Dzisiaj jest szczególny dzień, bo ja kocham wiosnę, kocham maj. A ten maj zaczął się teraz taki piękny, pachnący. Można powiedzieć, że wszystko nagle wybuchło… – mówiła z uśmiechem.

Koncert jubileuszowy i Opole

– Co prawda jestem urodzona w marcu, ale z powodu różnych okoliczności będę świętowała swój jubileusz 24 maja w studiu im. Agnieszki Osieckiej o godz. 18. To będzie transmisja live na antenie RDC – opowiadała Danuta Błażejczyk. – Jestem przeszczęśliwa, bo udało mi się zaprosić moich wspaniałych przyjaciół. Gościem specjalnym będzie Andrzej Rybiński, z którym znam się bardzo długo i z którym w tym roku wybieram się do Opola, gdzie będziemy razem występować. To wielka przyjemność zaśpiewać z nim jego piosenki. I do tego w Opolu – zdradziła.

– A na koncercie tutaj, w studiu Agnieszki Osieckiej, poza Andrzejem zaśpiewa Monika Urlik, która zaśpiewa razem ze swoją córką, Kamil Bijoś – ze swoją partnerką, Małgosią – także Mariusz Urbaniak, Monika Małecka, Krzysztof Gwiazda i moja córka, Karolina Błażejczyk, która zapowiedziała, że "to już ostatni raz!" – wyliczała.

Piosenki szczęśliwego człowieka

Największym bodaj przebojem Danuty Błażejczak była piosenka "Taki cud i miód" Wojciech Młynarskiego z muzyką Włodzimierza Korcza. Również dużą popularnością cieszył się duet z Ryszardem Rynkowskim "Na krawędzi nocy i dnia". – Dużo jest radosnych piosenek: "Mocniej zabiło mi serce", "Los kocha tych, co ufają mu", "Królem swego życia bądź" – wymieniała tytuły. – Bo ja jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem. To wynika przede wszystkim z tego, że mam przecudowną rodzinę. Rodzina, szczególnie w takich branżach szalonych, jaką jest branża artystyczna, to jest podstawa. Myślę, że gdybym ich nie miała, to bym mogła gdzieś zbłądzić – mówiła ze śmiechem.

Danuta Błażejczyk "Taki cud i miód"/YouTube Danuta Błażejczyk OFFICIAL


Posłuchaj

49:09
Św. Andrzej Bobola, Danuta Błażejczyk i porady, jak dbać o siebie (Leniwe przedpołudnie/trójka)11:08
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 14.05.2023
Godzina emisji: 11.08

pr/DS

Polecane