Noc Muzeów 2023. Moc atrakcji dla fanów pojazdów wszelakich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Noc Muzeów 2023. Moc atrakcji dla fanów pojazdów wszelakich
Noc Muzeów to także gratka dla fanów zabytkowych samochodówFoto: shutterstock/ CC7.

Zbliża się Noc Muzeów. W tę noc znajdą coś dla siebie nie tylko wielbiciele kultury, ale także fani wszelkiego rodzajów środków transportu. Od zabytkowych autobusów i aut, przez żaglówki, po futurystyczne wizje pojazdów kosmicznych.  

W sobotę 13 maja muzea, galerie i instytucje sztuk w całym kraju otworzą swoje podwoje na nocne zwiedzanie. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie też tych związanych z motoryzacją i środkami transportu.

Coś dla fanów starych pojazdów

Amatorzy komunikacji zbiorowej, między innymi w Warszawie, będą mogli przejechać się specjalnymi zabytkowymi tramwajami. Jak co roku w tę szczególną noc zaprasza Muzeum Motoryzacji i Techniki w podwarszawskich Otrębusach. Obok możliwości obejrzenia ciekawych historycznych eksponatów, odbędą się tam specjalne pokazy zabytkowych aut.


...żeglarstwa 

Fani motoryzacji w ten weekend będą mogli odwiedzić również między innymi Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Tam również zaplanowana jest w sobotę parada zabytkowych aut. Natomiast w Fundacji Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu, coś dla fanów konstrukcji wodnych. W towarzystwie pasjonatów żeglarstwa i marynarzy żeglugi śródlądowej można będzie zwiedzać zabytkowe kajuty i maszynownie oraz dowiedzieć się więcej o ich historii i budowie.

...i lotów w kosmos

Poznańskie Centrum Kultury Zamek stawia na przyszłość i proponuje zwiedzającym przejażdżkę w kosmos. – Akcję nazwaliśmy "Złap stopa na Księżyc". Będzie opowiadać o kosmicznej ekspedycji i politechnicznych aspektach wyprawy – opowiada Anna Szamotuła. – Przy tym wydarzeniu współpracujemy ściśle z Politechniką Poznańską, która pomogła nam przygotować serię wydarzeń, które zainspirują odwiedzających do planowania kosmicznej ekspedycji.


Czytaj też: 


Posłuchaj

2:59
Noc Muzeów 2023. Moc atrakcji dla fanów pojazdów wszelakich (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 12.05.2023
Godzina emisji: 10.40

aw

Polecane