Nagroda Grand PiK 2023 dla Adama Bogoryja-Zakrzewskiego [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nagroda Grand PiK 2023 dla Adama Bogoryja-Zakrzewskiego [POSŁUCHAJ]
Adam Bogoryja-ZakrzewskiFoto: Ireneusz Sanger/Radio PiK

Adam Bogoryja-Zakrzewski otrzymał nagrodę Grand PiK 2023 za reportaż "Wyluzowana ciocia" podczas Konkursu Artystycznych Form Radiowych i Warsztatów Sztuki Radiowej w Bydgoszczy. Uhonorowany utwór został zgłoszony do konkursu przez Program 3 Polskiego Radia. Nagrodę Specjalną dostali Magda Skawińska i Maciej Kubera ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego pt. "Wyluzowana ciocia" opowiada o o zbrodni, którą trudno zrozumieć. Rzecz o porwaniu w biały dzień w Poznaniu i gwałcie w lipcu ub.r. na 14-letniej Katarzynie. Gwałtu dokonał 17-letni Alan O. z polecenia 39-letniej Pauliny K. - kobiety, która zgromadziła wokół siebie grupę młodzieży. 


Posłuchaj

32:53
"Wyluzowana ciocia" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego
+
Dodaj do playlisty
+

 

Główna nagroda - ufundowana przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego - przyznana została "za wielki profesjonalizm i kulturę w przygotowaniu pogłębionego reportażu w formule śledztwa socjologicznego, będącego opisem bulwersującego i drastycznego zjawiska, a jednocześnie portretem społecznym grupy osób".

Nagroda specjalna dla twórców z Polskiego Radia

Reprezentantom Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia przyznano także Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Otrzymali ją Magda Skawińska i Maciej Kubera, autorzy reportażu "Nikifor z trójkąta", "za wnikliwy portret bohatera, który choć zmaga się z licznymi dysfunkcjami i z przeciwnościami losu, spełnia swoje ambitne marzenia przez sztukę rysowania", oraz "za interesujący obraz dźwiękowy spójny z tematem reportażu"

Polskie Radio PiK corocznie zaprasza dziennikarzy i reportażystów do wzięcia udziału w Konkursie Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK". Główna idea konkursu mówi, że "utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka". Tegoroczna edycja konkursu i połączonych z nim Warsztatów Sztuki Radiowej odbyła się w dniach 8-12 maja w Bydgoszczy, w studiu Polskiego Radia PiK.

Posłuchaj

42:10
"Nikifor z Trójkąta" - reportaż Magdy Skawińskiej
+
Dodaj do playlisty
+
 


Polecane