Śmierć Kamilka z Częstochowy. Szrot: pokazuje, że należy dokonywać zmian w systemie sądowym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śmierć Kamilka z Częstochowy. Szrot: pokazuje, że należy dokonywać zmian w systemie sądowym
Paweł SzrotFoto: PR3

– Doszło do strasznej zbrodni. Takie sprawy pokazują, że należy dokonywać zmian w systemie sądowym – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta RP, odnosząc się do śmierci ośmioletniego Kamilka z Częstochowy.

Ustalenia i wnioski po sekcji zwłok jednoznacznie pozwalają na zmianę zarzutów podejrzanym – wobec ojczyma na zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a wobec matki dziecka rozważany jest zarzut o pomocnictwo do zabójstwa – poinformował w środę zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

Śmierć Kamilka z Częstochowy

W środę w Zakładach Medycyny Sądowej w Katowicach odbyła się sekcja zwłok 8-letniego Kamila. – Biegli po przeprowadzeniu sekcji ustalili, iż przyczyną zgonu Kamila Mrozka stały się rozległe oparzenia ciała, w przebiegu którego doszło do wstrząsu pooparzeniowego, infekcji ogólnoustrojowej, a ostatecznie doszło do niewydolności wielonarządowej – powiedział. Dodał, że według biegłych istnieje "bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy między spowodowanymi obrażeniami, a zgonem pokrzywdzonego".

Zdaniem Pawła Szrota "doszło do strasznej zbrodni". – Takie sprawy pokazują, że należy dokonywać zmian w systemie sądowym. Z inicjatywy prezydenta już w 2017 roku uchwalono ustawę, która podniosła zagrożenie karą przy przestępstwach przeciwko najmłodszym – powiedział polityk.

Czytaj także: 

Posłuchaj

15:00
Zabójstwo 8-letniego Kamila. Szrot: takie sprawy pokazują, ze należy dokonywać zmian w systemie sądowym (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta RP)
Data emisji: 11.05.2023
Godzina emisji: 8.45

dn/pr

Polecane