Podsumowanie sezonu sportów zimowych. Adam Małysz: można być zadowolonym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podsumowanie sezonu sportów zimowych. Adam Małysz: można być zadowolonym
W "Trzeciej stronie medalu" Adam Małysz podsumował miniony sezon sportów zimowychFoto: PAP/Grzegorz Momot

Kolejny sezon sportów zimowych za nami. Nasi skoczkowie narciarscy, jak i reprezentanci innych dyscyplin zdobyli w tym czasie kilka trofeów. – Myślę, że można być zadowolonym, ale czekają nas też rewolucje – ocenia i jednocześnie zapowiada Adam Małysz, były sportowiec, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

W minionym sezonie reprezentacja Polski w skokach narciarskich zdobyła dwa medale mistrzostw świata. Sukcesy osiągnęli również nasi snowboardziści, którzy do kolekcji trofeów dołożyli kolejne dwa krążki. Zdaniem Adama Małysza można być zadowolonym z tegorocznych wyników. Prezes PZN w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim zapowiada jednak, że w polskich reprezentacjach w sportach zimowych będą zmiany. – Już wprowadzamy dużo pomysłów i rozwiązań. Wydawało się, że można to zrobić szybciej, jednak potrzeba na to czasu, więc działamy – mówi Adam Małysz.

Najczęściej czytane

Zakończony niedawno sezon skoków narciarskich był pierwszym cyklem, w którym reprezentację Polski prowadził Thomas Thurnbichler. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni zanotowali szereg udanych występów, a o zwycięstwo w klasyfikacji PŚ otarł się Dawid Kubacki. – Myślę, że przede wszystkim zespół, który stworzył, i to, że trener przeprowadził się do naszego kraju i chce od podstaw rozwijać skoki w Polsce, było dla nas ważne – komentuje Adam Małysz.

Jak dodaje były sportowiec, polscy skoczkowie bez problemów nawiązali współpracę z nowym szkoleniowcem. – Można powiedzieć, że od pierwszego spotkania chłopaki byli zachwyceni. Stwierdzili wręcz, że wrócili do podstaw: pewnych rzeczy, które robili kiedyś, im brakowało. Z drugiej strony oni zobaczyli błędy, które popełniali. I to był ten punkt przełomowy, który sprawił, że uwierzyli w ten sztab – zaznacza gość "Trzeciej strony medalu".

Aktywny dyrektor

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego i rajdowca Adam Małysz zaangażował się w działalność Polskiego Związku Narciarskiego. Jak odnajduje się w roli prezesa? – Na pewno nie jest to do końca moja bajka. Gale, imprezy i garnitury były mi nie po drodze, nawet jako dyrektor wolałem być bardziej aktywny – przyznaje były sportowiec.

– Teraz muszę spędzać część czasu w Krakowie, część na wyjazdach, defiladach i spotkaniach biznesowych. Nie jest to proste – mówi prezes PZN. – Z drugiej strony są też takie momenty, gdzie mogę coś zrobić dla sportów zimowych, i staram się to robić jak najlepiej. Myślę, że wyniki zawodników to największa nagroda – zaznacza gość radiowej Trójki.

Posłuchaj

6:52
Podsumowanie sezonu sportów zimowych. Adam Małysz: można być zadowolonym (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu

Prowadzą: Dariusz UrbanowiczRobert Grzędowski

Rozmawiał: Krzysztof Łoniewski

Gość: Adam Małysz (były skoczek narciarski i rajdowiec, prezes Polskiego Związku Narciarskiego)

Data emisji: 7.05.2023

Godzina emisji: 17.44

qch

Polecane