"Lista przebojów Trójki". Nie ma mocnych na Depeszy, czyli mistrz jest tylko jeden

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki". Nie ma mocnych na Depeszy, czyli mistrz jest tylko jeden
Dave Gahan,połowa duetu Depeche ModeFoto: Shutterstock/Avis De Miranda

I oto nadeszło kolejne, 12. już z kolei, notowanie "Listy przebojów Trójki" w którym triumfuje "Ghosts Again" grupy Depeche Mode. A poniżej trwają niewielkie ruchy w ramach tego samego, dobrze znanego zestawu: Daria ze Ślaska ("KIll Bill") z czwartego weszła na drugie, zamieniając się miejscami z Kaśką Sochacką ("Niebo było różowe"). A na trzecim jak tkwiła, tak tkwi formacja Riverside ("Friend or Foe").

Stosunkowo mocny, i to podwójnie, okazał się Bartas Szymoniak: jego "Powroty", zgodnie z tytułem, powróciły z 12. pozycji na piątą, natomiast kolejny kawałek, "Ulotne", zadebiutowały na doskonałym ósmym miejscu. Czyżby szykował się  podwójny atak na szczyt?

Tylko niewiele gorszym debiutantem okazał się światowej klasy gwiazdor, Lenny Kravitz. Jego najnowszy kawałek, "How Long Have You Been Blind" (Harry Belafonte Tribute), hołd dla zmarłego niedawno innego wybitnego muzyka, ale też działacza społecznego Harry’ego Belafonte, zamknął w tym tygodniu pierwszą dziesiątkę.

I tylko Bartek Królik, którego "Chłopiec z zapałkami" miał podpalić "Listę…", nie rozpalił prawdziwego ognia w słuchaczach Trójki: 29. miejsce w debiucie trudno obwołać wielkim sukcesem.

Ciekawe, jak w przyszłym tygodniu spiszą się kolejni debiutanci. Cichoński-Torres Band feat. Sebastian Riedel proponują nową wersję słynnego klasyka "Czerwony jak cegła". Powracający z muzycznych zaświatów Pet Shop Boys atakują utworem "The Lost Room", a kolejny dinozaur, grupa Simply Red, proponuje kawałek "Just Like You". Może być ciekawie…


>>>Zobacz wyniki 57. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (5 maja) o godz. 19.05 zaprosił Tomasz Miara.

pr

Polecane