Projekt ustawy o ochronie dzieci. Przemysław Czarnek: chcemy wspierać rodziców

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Projekt ustawy o ochronie dzieci. Przemysław Czarnek: chcemy wspierać rodziców
Przemysław Czarnek wskazał, że trzeba wspierać rodziców w ochronie dzieci przed demoralizacjąFoto: TT/@CzarnekP

Minister Przemysław Czarnek powiedział, że trzeba wspierać rodziców w ochronie dzieci przed demoralizacją. W "Trójkowym komentarzu dnia" szef resortu edukacji mówił, że taki jest cel ustawy o ochronie dzieci, której projekt przygotował komitet obywatelski "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Podkreślał też, że to dobra inicjatywa i dziękował jej inicjatorom.

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym ochrony dzieci. Został on przygotowany przez komitet "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Pod projektem podpisali się już m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef PiS mówił, że w tej inicjatywie chodzi o to, aby dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe i mogą prowadzić do daleko idących zmian psychicznych.

"W ochronie dzieci przed ideologią lewicową"

Jak wskazał minister Edukacji i Nauki "samorządowcy PO wydają pieniądze na fundacje i stowarzyszenia, które zajmują się seksualizacją dzieci, które próbują wchodzić do polskich szkół, zwłaszcza w centrach wielkich miast". – My to powstrzymaliśmy. (...) Cieszę się, że powstała inicjatywa obywatelska oraz że będą zbierane podpisy w całym kraju – zaznaczył Przemysław Czarnek.

– Włączył się w to Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, za co dziękuję prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i marszałek Elżbiecie Witek, po to, żeby wspierać rodziców w ochronie dzieci przed ideologią lewicową i lewacką, którą próbują nam serwować politycy Platformy Obywatelskiej, Lewicy. Rodzice na to nie pozwalają. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, która powstała oddolnie – powiedział minister Edukacji i Nauki. 

Posłuchaj

9:21
Przemysław Czarnek o projekcie ustawy o ochronie dzieci (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: Maksymilian Maszenda
Gość: Przemysław Czarnek (Minister Edukacji i Nauki)
Data emisji: 4.05.2023
Godzina emisji: 18.10

IAR/PR24/nt/pr

Polecane