Influencerka i aktor z zarzutami za reklamę alkoholu. Śpiewak: prokuratura wreszcie zajęła się tymi przestępstwami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Influencerka i aktor z zarzutami za reklamę alkoholu. Śpiewak: prokuratura wreszcie zajęła się tymi przestępstwami
Jan Śpiewak, działacz społecznyFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

– To jest wielki sukces strony obywatelskiej, która wysyłała zawiadomienia do prokuratury, pisała do ministra sprawiedliwości, zgłaszała reklamy, wysyła wiadomości do UOKiK, do organizacji, które zajmują się przeciwdziałaniem alkoholizmowi – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Śpiewak, działacz społeczny i samorządowy, o fali pozwów dot. reklamowania alkoholu w sieci.

Prokuratura postawiła kolejne zarzuty ws. reklamowania produktów alkoholowych w internecie. Tym razem usłyszeli je Julia K., influencerka znana jako "Maffashion", oraz aktor Maciej M. Wcześniej takie zarzuty usłyszeli m.in. znany dziennikarz Jakub W., były polityk Janusz. P czy dziennikarz Tomasz L.

Jan Śpiewak tłumaczył, że "to jest wielki sukces strony obywatelskiej, która wysyłała zawiadomienia do prokuratury, pisała do ministra sprawiedliwości, zgłaszała reklamy, wysyłała wiadomości do UOKiK, do organizacji, które zajmują się przeciwdziałaniem alkoholizmowi".

– Ta presja społeczna przyniosła rezultat, że prokuratura wreszcie zabrała się poważnie za te przestępstwa  stwierdził.

Ciężkie przestępstwa

Działacz społeczny i samorządowy dodał, że są to "ciężkie przestępstwa, ponieważ polegają na reklamie alkoholu, który jest dość ciężkim narkotykiem wśród osób bardzo młodych, nieletnich, które są bardzo podatne na wpływ, na manipulację. Które mogą łatwo wpaść w uzależnienie".

 Dzisiaj zarzuty usłyszała pani "Maffashion", której ojciec jej dziecka, nie jest to żadna tajemnica, jest alkoholikiem i on ma ogromny problem z alkoholem. Vito Bambino, popularny piosenkarz, raper, jego ojciec zmarł z powodu alkoholu, też reklamował wódkę  stwierdził Jan Śpiewak.

Rozmówca radiowej Trójki dodał, że dla niego "to jest po prostu niepojęte, że można być tak niewrażliwym na los własnej rodziny, ale też wiedzieć, z czym się to wiąże, jakie konsekwencje przynosi nadmierne spożycie alkoholu. Jak niszczący jest dla rodzin, i dalej brać pieniądze i reklamować".

Posłuchaj

10:16
Jan Śpiewak o karaniu znanych osób za reklamowanie alkoholu w internecie: to jest wielki sukces strony obywatelskiej (Trójka/Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Jan Śpiewak (działacz społeczny i samorządowy)
Data emisji: 26.04.2023
Godzina emisji: 18.10

pkur

Polecane