Unijne finansowanie infrastruktury granicznej. Tarczyński: mieliśmy rację, teraz niech UE za tę rację zapłaci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jeżeli Komisja Europejska traktuje poważnie projekt europejski, dba o jego bezpieczeństwo, to nie my powinniśmy zabiegać, tylko Komisja powinna dbać o to, aby takie zabezpieczenia powstały - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Dominik Tarczyński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, o zaporze wybudowanej przez Polskę na zewnętrznej granicy UE.

Unia Europejska pracuje nad przepisami o współfinansowaniu infrastruktury granicznej. Czy Polska będzie mogła liczyć na pieniądze w związku z budową zapory na wschodniej granicy?

- Jeżeli Komisja Europejska tratuje poważnie projekt europejski, dba o jego bezpieczeństwo, to nie my powinniśmy zabiegać, tylko Komisja powinna dbać o to, aby takie zabezpieczenia powstały - ocenił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł Dominik Tarczyński. 

Jego zdaniem, zdecydowanie jest szansa, aby Polska otrzymała z UE zwrot poniesionych kosztów. Wskazał, że szefowa KE przyznała już Polsce rację ws. migracji i stwierdziła, że należało Polski słuchać. 

- Skoro mieliśmy rację, to teraz za tę rację zapłaćcie - stwierdził Tarczyński. 

Gość Trójki przypomniał, że kiedy budowano zabezpieczenia na granicy i mówiono, że mamy do czynienia z wojną hybrydową, Janina Ochojska mówiła, że mury trzeba rozebrać i "opowiadała inne bzdury o służbie granicznej". Ubolewał, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej nadal "prą ku temu, aby nielegalna migracja była w Polsce dozwolona".

- Tusk nie odcina się od słów, które są niebezpieczne dla Polski. Rozebranie muru na granicy z Białorusią pozwala kontynuować wojnę hybrydową Putina - podkreślił.


Posłuchaj

15:25
Dominik Tarczyński o unijnym finansowaniu infrastruktury granicznej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Dominik Tarczyński (europoseł PiS)
Data emisji: 24.04.2023
Godzina emisji: 8.45

fc/gs

Polecane