"Lista przebojów Trójki": bez rewolucji na podium – Depesze po raz dziesiąty!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki": bez rewolucji na podium – Depesze po raz dziesiąty!
Dave Grohl, frontman zespołu Foo FightersFoto: Antonio Scorza/Shutterstock

Mimo niesamowitego debiutu Daria ze Śląska ("Kill Bill") nie zdołała zmienić porządku na podium trójkowego notowania. Dziesiąty triumf na swoje konto zapisali Depeche Mode ("Ghosts Again"), a za nimi ponownie uplasowali się Kaśka Sochacka ("Niebo było różowe") oraz Riverside ("Friends or Foe").

Przypomnijmy, że w poprzednim notowaniu "Listy przebojów Trójki" nowy utwór Darii ze Śląska szturmem wskoczył na czwarte miejsce. Niestety, tym razem "Kill Bill" wyhamował i spadł o trzy oczka. Warto jednak pamiętać, że to już drugi utwór tej artystki w pierwszej dziesiątce Trójkowej listy. Towarzyszy mu "Falstart albo start", który tym razem uplasował się na dziewiątym miejscu.

Sukces Darii ze Śląska prawie powtórzył "Meeting the Master" Grety van Fleet. Nowa piosenka amerykańskiego zespołu w swoim debiucie uplasowała się na szóstym miejscu. Niewiele gorzej poradziły sobie pozostałe propozycje z ubiegłego tygodnia: "Jezioro szczęścia" Brodki, z gościnnym udziałem Rosalie., zajęło dziesiąte miejsce. Tuż za nim znalazło się "Spellbinding", czyli nowa propozycja od Smashing Pumpkins.

Czy na tak solidny początek w kolejnym, 56. notowaniu, mogą liczyć nowi debiutanci? Wiele na to wskazuje; walkę o głosy słuchaczy zaczynają muzycy z Foo Fighters. Ich nowy singiel "Rescued" zapowiada kolejny album, którego premiera będzie miała miejsce na początku czerwca. Na uwagę zasługuje również "io" (Dark-side mix), czyli nowa muzyczna propozycja od Petera Gabriela. Miłośnicy dynamicznego brzmienia powinni natomiast zwrócić uwagę na "Jesus He Knows Me" – cover słynnego przeboju Genesis w wykonaniu grupy Ghost.


>>>Zobacz wyniki 55. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (21 kwietnia) zaprosił Tomasz Miara.

qch

Polecane