Bogna Kowalska: "To uznanie dla pełnionej misji". Polskie Radio uhonorowane Feniksami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bogna Kowalska: "To uznanie dla pełnionej misji". Polskie Radio uhonorowane Feniksami
Uroczyste otwarcie Targów Wydawców Katolickich 2023Foto: Targi Wydawców Katolickich/YouTube

Na Zamku Królewskim w Warszawie ruszyły XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Oprócz aspektów stricte wydawniczych, wydarzenie stanowi okazję do spotkań z liczącymi się autorami. Zwieńczeniem imprezy jest gala wręczania Nagrody Feniksa, która wyróżnia publikacje o dużych walorach katolickich. W tym roku specjalne wyróżnienie za swoją działalność otrzymało Polskie Radio.

Laureatów nagród w 19 kategoriach ogłoszono podczas otwarcia 28. Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się w dniach 20-23 kwietnia. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych blisko 300 publikacji w kilkunastu kategoriach. Wśród laureatów znalazły się Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Archiwum Polskiego Radia, które zostały nagrodzone w kategorii "Multimedia" za wydawnictwa "Biało-Czerwona Podziemna 1939-1963" (dwupłytowy album z serii tożsamościowych albumów fonograficzno-ikonograficznych) i "Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku" (zbiór historycznych nagrań zarejestrowanych we wrześniu 1939 roku w Polskim Radiu na metalowych płytach wpisanych w roku 2021 na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata").

– Polskie Radio może być arcydumne. Nasze albumy są wydane nader starannie – przyznaje Bogna Kowalska z Agencji Muzycznej Polskiego Radia. – Co jest dla nas ważne, otrzymaliśmy Feniks Specjalny w uznaniu misji, jaką pełni wobec całego narodu Polskie Radio. Nie tylko za te właśnie wydawnictwa, które robimy co roku, ale za kultywowanie tradycji chrześcijańskiej i naszego dziedzictwa narodowego. Polskie Radio zawsze stało i stoi na straży tych wartości – podkreśla rozmówczyni Katarzyny Cygler.

Najczęściej czytane:

Rozgłośnia otrzymała Multimedialnego Specjalnego Feniksa za "pełnienie misji wobec Narodu Polskiego, pielęgnując jego tradycję chrześcijańską i dziedzictwo katolickie – stojąc na straży wartości religijnych i narodowych".

– Cieszymy się, że na falach Polskiego Radia możemy odnajdywać treści dotyczące Polski, polskości oraz historii i kultury polskiej. Wiara chrześcijańska, katolicka, jest z nimi nierozłącznie związana – mówi biskup Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. – Gratulując pracownikom radia, zachęcam tych, którzy go słuchają, aby czynili to jeszcze częściej i z większą uwagą – dodaje hierarcha.


Posłuchaj

3:03
Uznanie dla pełnionej misji. Polskie Radio uhonorowane Feniksami (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autorka materiału reporterskiego: Dorota Piotrowska
Data emisji: 20.04.2023
Godziny emisji: 14.16

qch

Polecane