"Kompletnie bez sensu". Kosiniak-Kamysz o wycofaniu w UE samochodów spalinowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Ostatnie decyzje, które podejmuje UE – ciągłe zakazy, ukazy i nakazy – powodują frustrację i odejście od poparcia dla Unii Europejskiej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Jeśli nadal będzie doktrynerskie podejście do polityki europejskiej, to święcić triumfy będą środowiska antyeuropejskie i Unia Europejska zostanie rozsadzona od środka" – przestrzegał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania w Wołominie. Jego zdaniem przejawem takiego "doktrynerskiego" podejścia jest np. zapowiedź zakazu rejestracji w UE samochodów spalinowych po 2035 roku. Polityk zapowiedział też, że będzie robić wszystko, by UE wróciła do zdroworozsądkowego myślenia. 

W "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosianiak-Kamysz wskazał, że w tym zakresie działać można na wielu forach – najsilniej, kiedy jest się w rządzie. 

– Rząd ma największą możliwość reprezentacji w UE – to jest Rada Europejska, to są spotkania ministrów, to jest ta siła państwa – powiedział. Dodał, że można to robić też w Parlamencie Europejskim. 

– Ostatnie decyzje, które podejmuje UE – ciągłe zakazy, ukazy i nakazy – powodują frustrację i odejście od poparcia dla Unii Europejskiej. Również w Polsce spada poparcie dla członkostwa w UE – ostrzegł. 

Jak podkreślił, zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 roku "jest kompletnie bez sensu".

– Jeżeli samochody elektryczne będą tańsze i bardziej efektywne niż spalinowe, to ludzie je po prostu kupią – stwierdził. – Niech UE nie robi głupot, które budują skrajnie antyunijne partie w całej Europie – zaapelował. 

Najczęściej czytane

Posłuchaj

15:03
Władysław Kosiniak-Kamysz o polityce UE w zakresie motoryzacji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 20.04.2023
Godzina emisji: 8.45

fc/pr

Polecane