Zbigniew Kuźmiuk krytycznie o przyjęciu "Fit for 55": wszyscy za to zapłacimy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbigniew Kuźmiuk krytycznie o przyjęciu "Fit for 55": wszyscy za to zapłacimy
Europoseł PiS Zbigniew KuźmiukFoto: Trójka

Rozwiązania zawarte w pakiecie "Fit for 55" uderzą po kieszeni każdego zwykłego Europejczyka - ocenił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - Mam nadzieję, że wybory do Parlamentu Europejskiego i w poszczególnych krajach, gdzie zmieniają się władze, doprowadzą do tego, że przyjdzie jakieś otrzeźwienie - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości krytykują założenia unijnego pakietu "Fit for 55". Europarlament przyjął we wtorek przepisy, które mają umożliwić zieloną transformację we Wspólnocie Europejskiej - chodzi o reformę systemu ETS, czyli handlu uprawnieniami do emisji. Jest to część pakietu "Fit for 55". Głównym celem pakietu jest ograniczenie do 2030 roku poziomu emisji gazów cieplarnianych w Unii o 55 procent, w porównaniu do 1990 roku.

- Rozwiązania o których mówimy, nie ulega to wątpliwości, uderzą po kieszeni każdego zwykłego Europejczyka. Jeśli chcemy objąć systemem ETS transport, budynki, to za to zapłacimy my wszyscy - ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk.

Deputowany PiS wytknął europosłów związanych z polską opozycją, że "gremialnie głosowali za tymi rozwiązaniami".

"Niemcy i Francja popierają to bez zastrzeżeń"

Posłuchaj

10:45
Zbigniew Kuźmiuk o "Fit for 55" (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

Na uwagę prowadzącego, że "po czasie wysokiej inflacji czeka nas czas wysokiego opodatkowania i rozszerzenia systemu handlu emisjami" europoseł Prawa i Sprawiedliwość odparł: "To prawda. (...) Mam nadzieję, że wybory do Parlamentu Europejskiego i w poszczególnych krajach, gdzie zmieniają się władze, doprowadzą do tego, że przyjdzie jakieś otrzeźwienie".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)
Data emisji: 19.04.2023
Godzina emisji: 18.10

ms, IAR

Polecane