Od radiowców dla radiowców. Poznaliśmy laureatów Złotych Mikrofonów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Od radiowców dla radiowców. Poznaliśmy laureatów Złotych Mikrofonów
Złote Mikrofony przyznawane są od 1969 roku. W tym roku do grona laureatów dołączyło wyjątkowo siedem osóbFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Złote Mikrofony to nagroda Polskiego Radia, przyznawana już od 1969 roku wszystkim tym, który pracują na rzecz utrzymania wysokiego poziomu działania, rozwoju i promocji radia publicznego, a także za wybitne osiągnięcia twórcze na jego antenie. 18 kwietnia po raz kolejny przyznano te zaszczytne wyróżnienia; w gronie laureatów znalazły się także osoby związane z Programem 3.

W tym roku decyzją kapituły Złote Mikrofony otrzymali: Edyta Poźniak, Maciej Jastrzębski, Joanna Grotkowska i Justyna Majchrzak oraz Agnieszka Łukasiewicz. Ponadto dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przyznała dwa Honorowe Złote Mikrofony. Otrzymali je dyrektor Programu 1 Marcin Kusy i dyrektor Polskiego Radia 24 Krzysztof Świątek.

– Pomyślałam, że to jest możliwość pomocy kapitule, która nie mogła przyznać tylu nagród, choć było warto to zrobić. Te dwie dodatkowe, wyjątkowe nagrody to sprawiedliwe rozwiązanie – stwierdziła dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Najczęściej czytane:

Od radiowców dla radiowców

Wśród laureatów tegorocznych Złotych Mikrofonów znalazły się osoby związane z radiową Trójką. Wyróżnienie "za wyróżniający go profesjonalizm, dociekliwość dziennikarską i zgromadzenie bezcennego dźwiękowego archiwum historii Polski otrzymał Maciej Jastrzębski, specjalista ds. Wschodu. Dziennikarz przyznaje, że jego profesjonalna przygoda z eterem zaczęła się na ul. Myśliwieckiej. – Ze studenckiego Radia Centrum zostałem zaproszony do współpracy z Programem 3. Przyjechałem w piękne wakacyjne popołudnie, dostałem opiekuna, którym była Beata Michniewicz, i tak zaczęła się moja praca w Polskim Radiu – wspomina dziennikarz.

Za wybitną znajomość warsztatu nagrodę otrzymała Agnieszka Łukasiewicz, realizator dźwięku z Biura Technologii. – Jak pomyślę sobie, kto jest laureatem tej nagrody, to mam ciarki na plecach. Po prostu jestem dumna – opowiada laureatka. – To jest dla mnie nagroda o tyle wartościowa, że napędza mnie do dalszej pracy w radiu – dodaje Agnieszka Łukasiewicz w rozmowie z Pawłem Turskim.

Posłuchaj

4:30
Od radiowców dla radiowców. Poznaliśmy laureatów Złotych Mikrofonów (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 19.04.2023
Godzina emisji: 12.46

qch

Polecane