Ciężki rock z przesłaniem – przypomnieliśmy koncert zespołu Luxtorpeda [OGLĄDAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Mocne, gitarowe riffy i teksty traktujące o rzeczach ostatecznych – z tego słynie zespół Luxtorpeda. W niedzielny wieczór, w Programie 3 Polskiego Radia, przypomnieliśmy koncert z lutego 2017 roku.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 czy Kazik Na Żywo. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z grupą 2Tm2,3, a także perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego z Turbo i Armii. W 2011 roku, w trakcie nagrywania debiutanckiego albumu, skład uzupełnił Przemysław Frencel, raper z hiphopowego kolektywu Pięć Dwa Dębiec.

Do dziś Luxtorpeda wydała siedem płyt studyjnych, z których ostatnia, "Omega", ukazała się w 2022 roku. Na Trójkowej scenie zespół pojawiał się kilkukrotnie. Gdy zawitał tu 26 lutego 2017 roku, był niedługo po wydaniu albumu "Mywaswynas". Słuchaczom stacji dobrze już wtedy były znane największe przeboje grupy, takie jak "Wilki dwa", "Mambałaga" czy "Autystyczny", które docierały do czołowych miejsc "Listy przebojów Programu 3".  

***

W studiu im. Agnieszki Osickiej zespół Lukstorpeda wystąpił w lutym 2017 roku. Koncert przypomnieliśmy w Trójce 23 kwietnia 2023 r. 

kc

Polecane