Katie Melua dla Trójki: w życiu chodzi o znalezienie równowagi [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katie Melua dla Trójki: w życiu chodzi o znalezienie równowagi [ZOBACZ WIDEO]
Katie MeluaFoto: Polskie Radio

Jak dawać muzykom maksimum swobody w studiu nagrań oraz jak dbać o równowagę pomiędzy życiem osobistym a pracą – o tym Katie Melua opowiedziała w wywiadzie dla radiowej Trójki, udzielonym przy okazji niedawnych koncertów w Polsce.

Katie Melua to wokalistka, która w Polsce ma tysiące wiernych fanów. Nic więc dziwnego, że podczas trasy koncertowej promującej najnowszy album "Love & Money" Brytyjka odwiedziła aż trzy polskie miasta: Warszawę, Gdynię i Wrocław. Koncerty odbywały się pod patronatem radiowej Trójki, której artystka udzieliła specjalnego wywiadu.

Katie opowiedziała w nim m.in. o okolicznościach nagrania dziewiątej w dorobku studyjnej płyty, która ukazała się pod koniec marca. – Udaliśmy się do studia Real World, które należy do Petera Gabriela i znajduje się niedaleko Bath w Anglii. To legendarne, wręcz ikoniczne studio. Pracowaliśmy z niesamowitymi muzykami, byli po prostu fenomenalni – wspominała wokalistka.

Melua podkreśliła też, że w studiu nagrań starała się dać swym muzykom jak najwięcej swobody. – Są w tych piosenkach fragmenty, kiedy pozwoliłam im czuć się swobodnie i interpretować je całkiem po swojemu. Myślę, że to był świetny pomysł. Uwielbiam tę brytyjską tradycję nagrywania płyt z zespołem grającym na żywo i mającym tę wolność, bez konieczności polegania na syntezatorach i komputerach.

Koncerty w Polsce rozpoczęły europejskie tournée, na które artystka zabrała swoich bliskich. – Będę w trasie przez siedem tygodni, nie mogłam zostawić przez ten czas mojego pięciomiesięcznego dziecka w domu. Jestem wdzięczna mojemu partnerowi Olliemu, że wziął sobie wolne w pracy, żeby mi pomagać jako niania. Jestem szczęśliwa, że możemy to ze sobą pogodzić. Wszystko polega na znalezieniu równowagi między byciem mamą a byciem pracującą kobietą – powiedziała autorka przeboju "Nine Million Bicycles".

Zobacz też: 

kc

Polecane