"Lista przebojów Trójki". Duchy znowu triumfują, czyli na podium bez zmian

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki". Duchy znowu triumfują, czyli na podium bez zmian
Greta Van FleetFoto: mat. prasowe/Universal Music

To już dziewiąty raz, kiedy Depeche Mode z utworem "Ghosts Again" triumfująco zasiadają na szczycie "Listy przebojów Trójki". A poniżej, do czego też się już zdążyliśmy przyzwyczaić, Kaśka Sochacka ("Niebo było różowe") oraz Riverside ("Friends or Foe").

Spełniły się za to oczekiwania na efektowny debiut "Kill Billa", nowego utworu Darii ze Śląska. Kawałek trafił od razu na czwarte miejsce (!) i można się spodziewać, że w następnym tygodniu bez skrupułów zaatakuje sam top. Tym bardziej, że wokalistka, która wkrótce wyda swój debiutancki solowy album, poznała już smak triumfu na "Liście przebojów Trójki", a jej piosenka "Falstart albo faul" od wielu tygodniu utrzymuje się w czołowej dziesiątce zestawienia: tym razem jest ósma.

Warto również odnotować, że Katie Melua, której "Quiet Moves" w zeszłym tygodniu zadebiutowały na dobrym 11. miejscu, jakby wytraciła impet i cichym ruchem osunęła się na pozycję 15. Może w przyszłym tygodniu ponownie zerwie się do walki?

Zresztą kolejne, 55. już, notowanie "Listy przebojów Trójki" może okazać się prawdziwie rewolucyjne, a to za sprawą trójki debiutujących utworów. "Spellbiding" kultowej w pewnych kręgach formacji Smashing Pumpkins na pewno zelektryzuje licznych fanów tej grupy, "Meeting the Master" w wykonaniu Grety van Fleet również nie pozostawi nikogo obojętnym. A o polski akcent zatroszczy się niezawodna Brodka z utworem "Jezioro szczęścia" (feat. Rosalie). Trzeba przyznać, że dawno nie trafił nam się taki smakowity zestaw! Jest bardzo ciekawe, jak sobie poradzą.


>>>Zobacz wyniki 54. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (14 kwietnia) zaprosił Tomasz Miara.

pr 

Polecane