Katie Melua w Polsce. Subtelne i osobiste koncerty pod patronatem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katie Melua w Polsce. Subtelne i osobiste koncerty pod patronatem Trójki
Katie Melua podczas wywiadu dla TrójkiFoto: Polskie Radio

Trwa trasa koncertowa Katie Meluy po Polsce. Wokalistka przyjechała do nas z kilkumiesięcznym dzieckiem u boku, a występom w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu patronuje radiowa Trójka. 

Brytyjska gwiazda muzyki Katie Melua przyjechała do Polski na trzy koncerty: w Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu, by promować swój najnowszy album zatytułowany "Love & Money". – To pierwsza trasa koncertowa, w którą pojechałam jako mama. Podróżuje ze mną moje pięciomiesięczne dziecko. To dla mnie naprawdę duża rzecz – mówiła wokalistka w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Artystka od dziesięciu lat jest żoną zawodnika sportów motocyklowych Jamesa Toselanda. Nagrywając ostatnią płytę, była w ciąży z synkiem o imieniu Sandro, który przyszedł na świat w grudniu. – Piosenki, które zamierzam zaprezentować podczas tej trasy, wypełnione są szczęśliwymi wspomnieniami – stwierdziła Katie.

Osobiste przesłanie

Koncert na warszawskim Torwarze, który odbył się we wtorek 11 kwietnia, był pierwszym przystankiem światowego tournée Katie Meluy "Love & Money Tour". W repertuarze znalazły się zarówno wielkie przeboje, takie jak "Nine Million Bicycles", jak i premierowe utwory z wydanego pod koniec marca albumu "Love & Money". – To porusza, to jest takie osobiste przesłanie – mówił po koncercie jeden z jego uczestników.

Sama artystka przyznaje, że na nowej płycie opowiada historie oparte na własnych doświadczeniach. – Oczywiście moja wersja jest przesadzona, ale jednak też pochodzę z rodziny emigrantów. Przenieśliśmy się do Wielkiej Brytanii jako jedni z wielu ludzi, którzy emigrowali z Gruzji. To bardzo powszechna historia. Przenosimy się do bogatszego kraju, bo w nim jest lepsza sytuacja ekonomiczna. Jest ona tak dobra, że odsyłasz do domu pieniądze i miłość. Chciałam o tym opowiedzieć, bo nie jest to często poruszany temat – mówiła Katie w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Obecne tournée wokalistki ma też charakter jubileuszowy. Mija bowiem równo 20 lat od ukazania się jej debiutanckiego albumu "Call Off the Search". W środę (12.04) piosenkarka wystąpiła w Polsat Plus Arenie w Gdyni, a w piątek, 14 kwietnia, artystka wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu. Patronem medialnym polskich koncertów Katie Meluy jest Program 3 Polskiego Radia. 

Czytaj też: 

Posłuchaj

3:41
Katie Melua na trzech koncertach w Polsce (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do wysłuchania całego wywiadu z artystką zaprosimy już niebawem na antenie rozgłośni oraz w mediach społecznościowych.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału: Paweł Turski
Data emisji: 12.04.2023
Godzina emisji: 12.48

kc/gs

Polecane