Adam Driver zastąpi Roberta De Niro w sequelu wielkiego hitu! Kto zastąpi Ala Pacino?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Driver zastąpi Roberta De Niro w sequelu wielkiego hitu! Kto zastąpi Ala Pacino?
"Gorączka", reż. Michael Mann.Foto: Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

W połowie lat 90. wielkim przebojem okazała się sensacyjna "Gorączka" w reżyserii Michaela Manna z Alem Pacino i Robertem De Niro w rolach głównych. Dziś świat filmowy zelektryzowała informacja, że trwają prace nad "Gorączką 2". I natychmiast pojawiło się pytanie: kto zastąpi dwóch wielkich aktorów?

  • W USA "Gorączka" weszła do kin 6 grudnia 1995 roku (w Polsce 13 kwietnia 1996). Film reżyserował Michael Mann, w rolach głównych wystąpili Al Pacino i Robert De Niro. W obsadzie znaleźli się także Val Kilmer, John Voight, Tom Sizemore i Ashley Judd
  • W "Gorączce 2", która ma być zarówno prequelem, jak i sequelem, w młodego Roberta De Niro ma się wcielić Adam Driver. Wciąż jednak nie wiadomo, kto zagra młodego Ala Pacino

"Gorączka 2" jak "Ojciec chrzestny 2"?

Smaczku "Gorączce" dodał fakt, że była pierwszym filmem, w którym Al Pacino i Robert De Niro – dwaj najwięksi współcześni aktorzy amerykańscy – pojawili się razem na ekranie. Ponad 20 lat wcześniej, w "Ojcu chrzestnym 2", również razem zagrali, jednak nigdy nie spotkali się na planie, gdyż grali w dwóch różnych przestrzeniach czasowych.

Obecnie prace przygotowawcze do "Gorączki 2" są już podobno bardzo zaawansowane. – To próba jednoczesnego zrobienia prequela i sequela. Michael Mann, który napisał książkę "Gorączka 2", będącą kontynuacją, ale też opowieścią poprzedzającą wydarzenia z filmu "Gorączka", chce to wszystko przenieść na ekran – opowiada filmoznawca Artur Cichmiński. – Podstawowe pytanie teraz brzmi "W jakiej formie jest sam Michael Mann?". Bo twórca takich hitów jak "Informator", "Złodziej" czy "Ostatni Mohikanin" jest kojarzony z wysoką jakością i dobrym kinem. Tymczasem jego ostatni film, "Haker" z Chrisem Hemsworthem, był porażką zarówno frekwencyjną, jak i artystyczną – wskazuje.

– Tak więc lękam się tego, bo wg mnie taki film jak "Gorączka" nie powinien mieć kontynuacji. A jeżeli miałby mieć, to niedługo po pierwszym filmie, kiedy to jeszcze było świeże i gorące, a sam Michael Mann był w zupełnie innej formie – dodaje.

Przeczytaj także

Kto się zmierzy z Adamem Driverem?

Wiadomo, że w "Gorączce 2", Adam Driver zagra młodego Roberta De Niro. Wciąż jednak pozostaje więc możliwość, że zostanie wykorzystana technologia CGI pozwalająca na cyfrowe odmłodzenie aktora. – Myślę, że nie: skoro Adam Driver ma zagrać młodego Neila McCuleya, to dlaczego jakiś inny aktor nie miałby zagrać roli, którą wcześniej grał Al Pacino? Jestem ciekaw, jak to wyjdzie – zastanawia się gość Katarzyny Cygler. – Przy okazji pierwszej "Gorączki" mówiono wręcz o bezpośrednim aktorskim pojedynku Pacino i De Niro. Adam Driver może nie jest jeszcze legendą, ale na pewno to aktor z wyższej półki. Z kim miałby się mierzyć? – zadaje pytanie.

Heat - Original Theatrical Trailer/YouTube Warner Bros.


Posłuchaj

10:00
Michael Mann przygotowuje "Gorączkę 2" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Artur Cichmiński (filmoznawca)
Data emisji: 6.04.2023
Godziny emisji: 13.41, 13.49

pr

Polecane