Stacey Kent – gwiazda jazzu na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stacey Kent – gwiazda jazzu na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]
Koncert Stacey Kent w TrójceFoto: Jacek Konecki/PR

Jazzowy wokal na najwyższym światowym poziomie rozbrzmiewał w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdy na scenie pojawiła się Stacey Kent. Występ amerykańskiej wokalistki z grudnia 2015 roku przypomnieliśmy na antenie Trójki w Niedzielę Wielkanocną.

- Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę – powiedział o Stacey Kent trzykrotny zdobywca Oscara, Jay Livingston. Urodzona w amerykańskim stanie New Jersey artystka należy do ekstraklasy wokalistyki jazzowej. 

Muzyczna wrażliwość i wyrafinowanie

Stacey urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale karierę rozpoczęła w Anglii, gdzie związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem – nie tylko artystycznie, ale również prywatnie. Po opublikowaniu przez nią debiutanckiego albumu "Close Your Eyes" w 1997 roku krytycy ogłosili narodziny nowej gwiazdy jazzu. Chwalili jej umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalną estetykę łączącą wrażliwość i wyrafinowanie.


Posłuchaj

52:52
Stacey Kent (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Kent była wybierana najlepszą wokalistką jazzową British Jazz Awards 2001 oraz BBC Jazz Awards 2002. Wydany jesienią 2007 roku przez wytwórnię Blue Note szósty album artystki "Breakfast on the Morning Tram" sprzedał się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy. Wokalistka została szczególnie doceniona we Francji, gdzie uhonorowano ją orderem narodowym Ordre des Arts et des Lettres.

Alfie - Burt Bacharach & Hal David performed by Stacey Kent and Jim Tomlinson/Stacey Kent Music

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Stacey Kent zaśpiewała 3 grudnia 2015 roku. Na retransmisję koncertu na antenie Trójki zaprosiliśmy w Niedzielę Wielkanocną (9 kwietnia).

kc/gs

Polecane