Rośnie zapotrzebowanie na broń i amunicję. Soloch: pierwszą linią obrony jest Ukraina

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Państwa UE oddają Ukrainie to, co mają w magazynach, bo pierwszą linią obrony jest właśnie Ukraina - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Soloch, były szef BBN, doradca Prezydenta Andrzeja Dudy.

"Prezydent Andrzej Duda w piątek na poligonie Orzysz wyda »Główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych« na 2025-39" - poinformował na Twitterze szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Paweł Soloch przyznał, że "na tyle, na ile jest to możliwe, to musimy być samowystarczalni ws. uzbrojenia, bo zapotrzebowanie na broń i amunicję wyraźnie wzrosło". - Państwa UE oddają Ukrainie to, co mają w magazynach, bo pierwszą linią obrony jest właśnie Ukraina - powiedział były szef BBN, doradca Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zdaniem gościa Polskiego Radia w prezentowanych głównych kierunkach rozwoju wojska nie wszystko będzie upublicznione. - Prezydent zarysuje ogólne tendencje, a główne kierunki będą uwzględniały wnioski płynące z wojny na Ukrainie, sytuację na świecie i rozwój nowych technologii - mówił.

Soloch dodał również, że spodziewana jest oficjalna wizyta prezydenta Zełenskiego w Polsce. - Jednak ze względów bezpieczeństwa nie można wskazać żadnej konkretnej daty - mówił.

Czytaj także:

Posłuchaj

15:23
Rośnie zapotrzebowanie na broń i amunicję. Soloch: pierwszą linią obrony jest Ukraina (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: 
Bartłomiej Graczak
Gość:
 Paweł Soloch (były szef BBN, doradca Prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 31.03.2023
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane