Pieśni gospel na finał Niedzieli Palmowej. Chester Burke Jr. & Company [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pieśni gospel na finał Niedzieli Palmowej. Chester Burke Jr. & Company [POSŁUCHAJ]
Chester Lee Burke Jr. gospelowo w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Amerykański wokalista, polscy muzycy i duża porcja płynącej ze sceny żarliwości. Chester Burke Jr. & Company dali koncert pieśni gospel w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 13 sierpnia 2018 roku. Na jego retransmisję zaprosiliśmy w Niedzielę Palmową 2023 roku. 

Chester Burke Jr. & Company to grupa charyzmatycznych wokalistów i instrumentalistów, którzy swoją muzyką pragną uwielbiać Jezusa Chrystusa i ogłaszać nadejście Królestwa Bożego poprzez piosenki. Głównym motto zespołu jest fragment z 1 Listu do Koryntian, który mówi: "Lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują". Debiutancki singiel grupy pt. "Jesus, I Bless Your Name" ukazał się w styczniu 2016 roku.

Muzyczna podróż przez świat

Lider zespołu, Chester Lee Burke Jr. jest wykształconym, amerykańskim pianistą i wokalistą. Uczęszczał do Morgan State University w Baltimore i ukończył tę szkołę z wyróżnieniem. Podczas studiów akompaniował światowej sławy chórowi Morgan State University Choir pod batutą dr. Erica Conwaya. Współpracuje z chórami na całym świecie; koncertował m.in. na Wyspach Dziewiczych, w Kolumbii, Południowej Afryce, Chinach, Rosji, we Włoszech, w Brazyli, na Jamajce, w Australii, w krajach Środkowego Wschodu, a także w prestiżowych salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, m.in. w The John F. Kennedy Center for the Performing Arts, Strathmore Music Center, a także w Carnegie Hall.

Na scenie Trójki towarzyszył mu zespół profesjonalnych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie, mających kilkunastoletnie doświadczenie w muzyce gospel. Skład zespołu:

Szymon Markiewicz - instr. klawiszowe

Wojciech Gąsior - bas

Łukasz Zając - perkusja


Posłuchaj

49:19
Chester Lee Burke Jr. gospelowo na Myśliwieckiej 3/5/7 (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

kc/gs

Polecane