Metallica "72 Seasons". Nowy utwór legendy metalu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Metallica "72 Seasons". Nowy utwór legendy metalu
Metallica ujawniła kolejny fragment nowej płytyFoto: Universal Music Polska / Tim Saccenti

"72 Seasons" – taki tytuł nosi opublikowany właśnie utwór zespołu Metallica. Trwa ponad siedem i pół minuty, i zwiastuje nowy album grupy, który ukaże się 14 kwietnia.

Miliony fanów Metalliki odliczają dni do drugiego piątku kwietnia, kiedy to do sklepów i serwisów streamingowych trafić ma najnowszy, jedenasty studyjny album kalifornijskiego kwartetu. Będzie on zatytułowany "72 Seasons", czyli dokładnie tak samo, jak otwierający go utwór, który właśnie trafił do internetu.

Kompozycja "72 Seasons" ma zupełnie nieradiowy czas trwania, wynoszący 7 minut i 40 sekund. Stylistycznie osadzona jest w klimacie thrash metalu, a więc gatunku, od którego zaczynał zespół, zanim skierował się w stronę łagodniejszych brzmień. Utworowi towarzyszy teledysk nakręcony w połowie lutego w Los Angeles. Jego reżyserem jest Tim Saccenti.

źródło: YouTube / Metallica

Trwający grubo ponad godzinę longplay "72 Seasons" poznamy w całości 14 kwietnia. Już teraz wiadomo, że będzie zawierał dwanaście utworów, wyprodukowanych przez Grega Fidelmana. To właśnie on odpowiada za brzmienie poprzedniej płyty Metalliki, "Hardwired... to Self-Destruct" z 2016 roku. W lipcu 2024 roku grupa pojawi się na dwóch koncertach na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

O fenomenie Metalliki opowiadał w Trójce Tomasz Żąda. – Nie da się ukryć, że to jest niezwykle popularny zespół. Na palcach jednej ręki możemy policzyć zespoły, szczególnie te metalowe, które mają taką popularność – mówił dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.


Posłuchaj

7:08
Tomasz Żąda o fenomenie zespołu Metallica (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Tomasz Żąda (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia)
Data emisji: 30.03.2023
Godzina emisji: 12.35

kc


Polecane