Sportowe Bieszczady. Przed nami XX Bieg Rzeźnika

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sportowe Bieszczady. Przed nami XX Bieg Rzeźnika
zdjęcie ilustracyjneFoto: Real Sports Photos/Shutterstock

Do końca kwietnia otwarte będą zapisy na XX Bieg Rzeźnika. Kultowa bieszczadzka impreza sportowa jest elementem festiwalu, na który składa się kilka turniejów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku miłośnicy sportów będą mogli spróbować swoich sił w nowym biegu Eliminator.

Trasa Biegu Rzeźnika to ok. 80 kilometrów, które uczestnicy pokonują w parach. Stanowi on jeden z elementów festiwalu, który wyrósł wokół zawodów. – Mamy jeszcze Bieg Rzeźnika Ultra na około 100 kilometrów i Maraton Rzeźnika na 50 km. Od zeszłego roku organizujemy Chód z Korzeniowskimi na 15 km, a częścią festiwalu jest także Dycha na Jeleni Skok, czyli mistrzostwa świata Nadleśnictwa Cisna – wymienia Mirosław Bieniecki, dyrektor Biegu Rzeźnika.

Rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego dodaje, że Bieszczady są idealnym miejscem do biegania. – Parę lat temu wyznakowaliśmy 140 km ścieżek biegowych. Można w każdej chwili pojechać i po nich biegać; nie trzeba czekać, aż zorganizujemy imprezę – zachęca Mirosław Bieniecki.

Jak zapowiada dyrektor Biegu Rzeźnika, w tym roku dla chętnych przygotowany zostanie również nowy konkurs. – Szykujemy w Bieszczadach nową imprezę, Eliminator. Zawodnicy będą śpiewać się cztery razy na górę Laworta. Nachylenie jej stoku to 20 procent, podbieg mierzy około kilometra – opowiada Mirosław Bieniecki.


Posłuchaj

3:29
Biegiem przez Bieszczady. Przed nami IX Bieg Rzeźnika (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
30.03.2023
Godzina emisji: 
11.16

qch

Polecane