"Patrzę na to z niesmakiem". Wicemarszałek Sejmu o pracach Senatu nad uchwałami w obronie Jana Pawła II

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- To skandaliczne zachowanie, chowanie głowy w piasek przez największą partię w Senacie - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL, oceniając brak nadania uchwałom w obronie Jana Pawła II senackich numerów druku. - Będę prosił kolegów senatorów, aby złożyli wniosek o wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad - zastrzegł.

W Senacie złożone zostały dwa projekty uchwał w obronie św. Jana Pawła II. Jeden autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, drugi podpisany przez członków klubu PSL-Koalicji Polskiej. Na razie jednak nie zostały one wprowadzone do porządku obrad, projektom nie nadano też numerów druków.

- Patrzę na to z ogromnym niesmakiem - przyznał w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski. - Bardzo mi przykro, że Senat Rzeczpospolitej Polskiej nie jest w stanie doprowadzić do sytuacji, aby w okolicy 2 kwietnia przyjąć uchwałę dotyczącą św. Jana Pawła II - dodał.

»W OBRONIE ŚW. JANA PAWŁA II - czytaj więcej w PolskieRadio24.pl«

Rozczarowanie postawą marszałka Senatu

Pytany, czy tej uchwały na pewno nie będzie na najbliższym posiedzeniu Senatu, gość Polskiego Radia przyznał, że nie wie, ale też zapewnił, że będzie o tym rozmawiał z kolegami senatorami.

- Jeżeli pan marszałek Grodzki - to jest dla mnie ogromne rozczarowanie osobą pana marszałka - nie nadał tym uchwałom numeru druku, to będę prosił kolegów senatorów, aby złożyli wniosek o wprowadzenie tej uchwały do porządku - zaznaczył.

- Jest to skandaliczne zachowanie, chowanie głowy w piasek przez największą partię w Senacie - podkreślił Piotr Zgorzelski.

Posłuchaj

14:55
Piotr Zgorzelski: brak przyjęcia uchwał w sprawie św. Jana Pawła II do prac Senatu to ogromne rozczarowanie ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj także:

Dwa projekty w jednej izbie

W połowie marca do Senatu trafiły dwa projekty uchwał w obronie Jana Pawła II. Projekt senatorów PiS jest bardzo podobny w treści do uchwały przyjętej przez Sejm. Politycy PiS sprzeciwiają się m.in. "nagonce, jaka w ostatnich tygodniach została rozkręcona przeciwko świętemu Janowi Pawłowi II" i podkreślają "jego wielkie zasługi zarówno dla Kościoła, jak i dla Polski" - relacjonował wicemarszałek Senatu Bogdan Pęk z PiS.

Drugi projekt został zaproponowany przez senatorów PSL. Także ten jest podobny do tego, który ludowcy proponowali w uchwale sejmowej. - Projekt oddaje to wszystko, co wnosiliśmy w uchwale proponowanej przez nas w Sejmie - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że mowa w nim m.in. o wpływie Ojca Świętego na przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, wpływie na odzyskanie wolności i demokracji, a także o różnych aspektach dialogu, które podejmował św. Jan Paweł II.

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 29.03.2023
Godzina emisji: 8.45

Trójka, IAR/ mbl

Polecane