Fogiel o ew. koalicjancie po wyborach: rozpatrujemy tylko scenariusz z samodzielnymi rządami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fogiel o ew. koalicjancie po wyborach: rozpatrujemy tylko scenariusz z samodzielnymi rządami
Radosław FogielFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

– Wariantem, który rozpatrujemy, jest tylko scenariusz, który pozwala nam samodzielnie rządzić – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel (PiS).

Radosław Fogiel stwierdził, że zastanawia się nad tym, czemu dziennikarze stawiają pytania o możliwą koalicję PiS z Konfederacją, a nie sojusz PO z tą partią, gdyż, jak zwracał uwagę, w nagraniu poseł Sławomir Nitras mówił do posłów Lewicy, że "jak będziemy rządzić z Konfederacją, to coś tam wam zrobimy".

– Prof. Balcerowicz wzywa, żeby nie demonizować Konfederacji, bo na kogo mają tacy światli wolnorynkowcy głosować. Nie wiem, czy na ludzi, którzy latają w samych majtkach po ulicy, być może na tym polega ta światłość... Ale skoro prof. Balcerowicz tak mówi, guru środowiska PO, to myślę, że coś jest na rzeczy – mówił Radosław Fogiel.

Poseł PiS nawiązał do nagrania wideo jednego z liderów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego.

Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych wyraził nadzieję, że PiS przekona do siebie wyborców, którzy dotychczas nie głosowali na tę partię. Jak mówił, czas pozostały do wyborów parlamentarnych będzie okresem rozmów z Polakami i kształtowania programu.

Posłuchaj

14:58
Fogiel o ewentualnym koalicjancie po wyborach: rozpatrujemy tylko scenariusz z samodzielnymi rządami (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, PiS)
Data emisji: 28.03.2023
Godzina emisji: 08.45

pp/gs

Polecane