Wiceszef MSZ o wizycie księcia Williama: spotkanie z Andrzejem Dudą świadczy o pozycji Polski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceszef MSZ o wizycie księcia Williama: spotkanie z Andrzejem Dudą świadczy o pozycji Polski
Piotr Wawrzyk podkreślił, że wizyta księcia Williama pokazuje status PolskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że wizyta księcia Williama pokazuje, jaki status ma Polska na arenie międzynarodowej. Wielka Brytania docenia szczególnie pomoc humanitarną, jaką nasz kraj niesie Ukrainie.

22 marca w Rzeszowie książę William spotkał się z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi w naszym kraju. Dzień później został przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wizyta nie była wcześniej zapowiadana. Jest to pierwszy pobyt księcia Walii w Polsce jako następcy tronu i druga wizyta w ciągu pięciu lat.

Znaczenie wizyty

Piotr Wawrzyk powiedział, że Wielka Brytania docenia rolę Polski w pomocy Ukrainie. Dowodem na to jest wizyta brytyjskiego monarchy. - Polska i Wielka Brytania mają podobne podejście do wojny na Ukrainie. Książę William nie mógł mówić o polityce, ale mówił o kwestii humanitarnej. To obszar, w którym Polska przoduje.

- Każda wizyta kogokolwiek z członków rodziny królewskiej jest wydarzeniem. Nie ma charakteru politycznego, ale bardziej medialny - dodał.

Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że mimo iż książę William nie zajmuje się sprawami politycznymi, to przebieg jego wizyty w Polsce pokazuje status naszego kraju na arenie międzynarodowej. - Książę William nie tylko pojechał do brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Rzeszowie, ale spotkał się też w Warszawie z prezydentem. To nie jest powszechna praktyka. Podkreśla to znaczenie Polski - powiedział Piotr Wawrzyk.

Posłuchaj

9:01
Piotr Wawrzyk m.in. o wizycie księcia Williama w Polsce (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: Maksymilian Maszenda
Gość: Piotr Wawrzyk (wiceszef MSZ)
Data emisji: 23.03.2023 r.
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane