Czarzasty: jedna lista opozycji byłaby dobrym rozwiązaniem, ale raczej nie powstanie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jednej listy opozycji raczej nie będzie. Pan Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia mają w tej sprawie jasne stanowisko: nie chcą tej listy. Mają prawo mieć to stanowisko – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy. 

Włodzimierz Czarzasty przyznał na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że jest już zmęczony dyskusjami wokół tego, czy KO, Lewica, PSL i Polska 2050 powinny stworzyć jedną listę wyborczą. Zaznaczył jednak, że uważa takie rozwiązanie za dobre.

 Jednej listy opozycji raczej nie będzie. Pan Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia mają w tej sprawie jasne stanowisko: nie chcą tej listy. Mają prawo mieć to stanowisko. Nikt nie ma prawa ich obrażać  podkreślił wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

"Ważne, żeby się nie kłócić"

Posłuchaj

15:24
Włodzimierz Czarzasty (Lewica) o współpracy ugrupowań opozycyjnych (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że jeśli cztery ugrupowania stworzą jedną listę wyborczą, to ich przedstawiciele będą w osobnych klubach parlamentarnych.  Stworzymy własny lewicowy klub, bo mamy swoje poglądy. Te poglądy na rozwiązania programowe bardzo często się różnią od innych partii  oświadczył.

Przyznał też, że "dla jedności opozycji jest w stanie się cofnąć w wielu sprawach". Jak ocenił, opozycyjne partie mogą mieć różne programy, ale tym, z czym walczy "tak naprawdę" jest "fatalne zarządzanie PiS-u".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy)
Data emisji: 23.03.2023
Godzina emisji: 08.45

ms

Polecane