Krzysztof Śmiszek o słowach Donalda Tuska ws. jednej listy opozycji: takie połajanie nie służy sprawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Śmiszek o słowach Donalda Tuska ws. jednej listy opozycji: takie połajanie nie służy sprawie
Krzysztof Śmiszek: Lewica mówi od wielu, wielu miesięcy, że jesteśmy otwarci na rozmowy o jednej liście.Foto: PAP/Leszek Szymański

- Jeśli mamy rozmawiać, a Lewica chce rozmawiać i jest tą formacją na opozycji, która jest otwarta na jedną listę, to takie połajanie nie służy sprawie i mówię to z troską o całą opozycję, nie tylko o swoją formację - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica).

W niedzielę w trakcie spotkania Donalda Tuska z mieszkańcami Żywca, lider PO ocenił, że jeżeli partie opozycyjne w najbliższym czasie nie zdecydują się na stworzenie wspólnej listy na wybory do Sejmu, to te ugrupowania, które chcą "tylko być i tylko wejść" do Sejmu, "dostaną od wyborców srogie baty".

"Takie połajanie nie służy sprawie"

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia do słów lidera Platformy odniósł się Krzysztof Śmiszek. - Mam taki apel do pana przewodniczącego Tuska, że jeśli mamy rozmawiać, a Lewica chce rozmawiać i jest tą formacją na opozycji, która jest otwarta na jedną listę, to takie połajanie nie służy sprawie - wskazał poseł Nowej Lewicy. - Mówię to z troską o całą opozycję, nie tylko o swoją formację - dodał.

Jak powiedział, "pan przewodniczący Tusk odczytał dziś, tak jak my wszyscy, duży sondaż, który pokazuje, że jednym z wariantów, który daje opozycji możliwość zwycięstwa nad Prawem i Sprawiedliwością, jest jedna lista". - Lewica mówi od wielu, wielu miesięcy: jesteśmy otwarci na te rozmowy - podkreślił.

"Do tanga trzeba czworga"

- Chcemy, aby liderzy partii opozycyjnych, tych demokratycznych usiedli przy jednym stole i rozmawiali o współpracy, także o jednej liście - zaznaczył Śmiszek. Dodał, że "do tanga trzeba czworga". - Trzeba nie tylko Lewicy, nie tylko Platformy, ale także PSL-u i Hołowni - wyjaśnił.


Posłuchaj

10:22
Krzysztof Śmiszek: Lewica mówi od wielu, wielu miesięcy, że jesteśmy otwarci na rozmowy o jednej liście (Trójka/Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica)
Data emisji: 20.03.2023
Godzina emisji: 18.10

jb

Polecane