Ofensywa dyplomatyczna Andrzeja Dudy. Marcin Przydacz: prezydent odwiedzi m.in. Austrię

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ofensywa dyplomatyczna Andrzeja Dudy. Marcin Przydacz: prezydent odwiedzi m.in. Austrię
Andrzej Duda uda się do kilku europejskich stolicFoto: Kancelaria Prezydenta

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP powiedział, że Andrzej Duda w najbliższym czasie planuje wiele rozmów na poziomie międzynarodowym. Prezydent odwiedzi m.in. kilka europejskich stolic. Będzie rozmawiał również z partnerami w Azji. Wszystkie spotkania będą dotyczyły bezpieczeństwa międzynarodowego.

Marcin Przydacz powiedział w Polskim Radiu, że Andrzej Duda ma bardzo rozbudowany kalendarz spotkań. - Prezydent odbędzie kilka wizyt w Europie, będzie rozmawiał również z partnerami z Azji. Uda się m.in. do Austrii. Będziemy prowadzić rozmowy nt. polityki bezpieczeństwa w Warszawie i w wielu stolicach - zapowiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.

Pomoc dla Ukrainy

Gość Programu 3 Polskiego Radia wypowiedział się także na temat pomocy wojskowej Polski dla Ukrainy. - Polska przekazuje starszy, postsowiecki sprzęt na Ukrainie po to, żeby odpychać jak najdalej Rosję. Musimy mieć świadomość, że te samoloty i tak za parę lat, w sensie technologicznym, byłyby przestarzałe - powiedział.

- Pan prezydent mówił publicznie o przekazaniu 4 takich maszyn. Trwa ewentualna dyskusja o przekazaniu dalszych kilku, kilkunastu, kiedy będą do tego gotowe - dodał.

Posłuchaj

15:06
Marcin Przydacz m.in. o nakazie aresztowania dla Władimira Putina (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

dz/Trójka

Polecane