Iga Świątek gwiazdą w USA, czyli jak Amerykanie pokochali naszą tenisistkę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Iga Świątek gwiazdą w USA, czyli jak Amerykanie pokochali naszą tenisistkę
Iga Świątek w 2022 roku zdobyła tytuł w Indian Wells Foto: EPA/JOHN G. MABANGLO

Już ponad rok Polka jest liderką światowego rankingu WTA. Jednak fakt, że nie jest Amerykanką powoduje, że nie jest w Stanach dość znana. A to z kolei przekłada się wartość podpisywanych przez nią kontraktów reklamowych. Jednak Amerykanie przekonują się do Igi, która zdobywa coraz większe uznanie i popularność.

  • Zdobycie popularności w USA przez osobę, która nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, nie jest sprawą prostą
  • Amerykanie doceniają to, ze Iga płynnie mówi po angielsku, ale też fakt, że cały czas, z dużym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę

Inteligentna i sympatyczna

Rok temu specjaliści z branży reklamowej nie pozostawiali złudzeń: – Chociaż Polka Iga Świątek jest numerem jeden WTA, nie osiągnie pułapu popularności i rozpoznawalności porównywalnego chociażby z Naomi Osaką mającą korzenie amerykańsko-japońskie – twierdzili. – Wysokość jej kontraktów reklamowych jest i będzie niższa – uważali.

A jednak coś się zmienia i wygląda na to, że krok po kroku Iga konsekwentnie buduje swoją pozycję za oceanem. Można wręcz powiedzieć, że Amerykanie pokochali naszą tenisistkę, która już od roku jest na topie światowego rankingu WTA. – W Stanach Zjednoczonych nie jest wcale oczywiste, że będąc numerem jeden WTA, jest się zarazem popularnym: kogoś takiego Amerykanie muszą pokochać. I na pewno Igę Świątek pokochali – tłumaczy Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w USA. – Jest inteligentna i empatyczna, lubi czytać i potrafi żartować, zarówno po polsku, jak i po angielsku – cytuje artykuł w „New York Timesie”.

Nie zapomina o Ukrainie

– Kobiecy tenis ma nową gwiazdę: nazywa się Iga Świątek. Po wygraniu French Open bez rozstawienia w 2020 roku, gdy miała zaledwie 19 lat, co czyniło ją najmłodszą mistrzynią w grze pojedynczej kobiet na Roland Garros od czasów Moniki Seles, jej wspinaczka na szczyt weszła w tryb turbo – pisze znany na całym świecie magazyn „Vogue”, cytowany przez naszego dziennikarza. – Amerykanie z dumą mówią o Idze Świątek ze względu na to, jaki ma stosunek do wojny na Ukrainie, jak wspiera Ukraińców, jak organizowała akcje humanitarne. I po każdym zwycięstwie nawiązuje do tego – wskazuje.

– Często były cytowane słowa Igi po zeszłorocznym zwycięstwie w Indian Wells, kiedy mówiła, podkreślała: „Mam nadzieję, że będę wygrywać, bo to też jest okazja, że będę mogła o tym mówić. Mam nadzieję, że przy kolejnej mojej wygranej będziemy się spotykać w lepszym świecie”. Także za te piękne słowa Amerykanie kochają Igę Świątek – dodaje.

Przeczytaj także


Posłuchaj

5:28
Iga Światek - American superstar! (Bed and Breakfest/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Gość: Jan Pachlowski (korespondent PR w USA)
Data emisji: 18.03.2023
Godzina emisji: 6.43

pr

Polecane